Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

8 Aralık 2014 Pazartesi

Canan Tan PirayeBirçok kez adını duyduğum,anlata anlata bitiremedikleri "Piraye"yi bir hafta gibi (uzun) bir sürede bitirdim.Okumayanlar için mutlaka tavsiye ettiğim bir kitap.Benim gibi aşk kitapları değilde,polisiye-gerilim-korku tarzı okuyan biri olsanız bile,sizinde benim gibi bu kitabı seve seve okuyacağınızı düşünüyorum.Betimlemeler biraz fazla olsada akıcı şekilde insanı asla sıkmıyor doğrusu.

Canan Tan'ın her kitabında olduğu gibi ; başroldeki kız (bu kitapta tabiki piraye) her zaman çok güzel ,tüm erkeklerden sürekli evlenme teklifi alan bir kız.Ama gel gelelim piraye hanım çok asi ve havalı bir kız.Konu pirayenin üniversiteye başlamısı ile başlıyor.Babasının izinden gidip Diş Hekimliği okuyan piraye hanım sırasıyla Arif,Ömer,Turan,Nevzat ile birlikte oluyor.Sonra nasıl oluyorsa İstanbullu,Kültürlü,varlıklı  Piraye hanım en sonunda Diyarbakırlı,bir şeyhin oğlu Haşim Ağa ile evlenmeye karar veriyor.Ve herşey ondan sonra başlıyor..


Canan Tan'ın kalemini seviyorum ama ondan farklı konuları bekliyorum artık.Romanlarında karakterlerin kişiliği  genelde hep aynı;zengin ama dik başlı aile kızları,onları delicesine seven zengin güçlü erkekler..Hep aynı,masal gibi bir hayat ve mutsuz bir son.Keşke biraz daha yaratıcı olabilse :)

4 yorum:

 1. Böyle eserleri unutmamak lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten övdükleri kadar güzeldi kitap :) betimleme dolu akıcı bir aşk romanıydı,şiddetli tavsiye ediyorum..

   Sil
 2. Canan Tan'ın kitaplarını Fuar zamanı aldım sonra da bir güzel kitaplığa tozlanmaya bıraktım. Ehh aferin o zaman bana..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Aslı;

   Gerçekten çok ama çok güzel bir kitap ,elindeki kitabın kıymetini bilmelisin bence :) en kısa zamanda okumanı tavsiye ederim :)
   Yinede aferim sana :D kitabı almakta bişeydir :))

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.