Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

11 Şubat 2015 Çarşamba

Bir Sevgilide Olma(ma)sı Gerekenler...

Sizce sevgili nasıl olmalı ? Ne tür alışkanlıkları olmalı-ne tür alışkanlıkları olmamalı? Bu işler tabii ki çocuk oyuncağı değildir. Seçici olun bir zahmet oyun mu oynuyorsunuz ?Ben kendimce yaşadıklarımdan derlemeler yaparak şu sonuçlara vardım...

Aile Bağları Kuvvetli Olmalı

Bir kere aile bağları kuvvetli olmak zorunda, ailesine bağlı olmayan kızdan ne hayır gelirki? Hem bir kere çok itici >_< O ne öyle yav küfür gibi... Bir kız'ın ailesi (ailede nasıl bir aile o ayrı bir mesele tabiki) ile pek bi alakası yok ise sen vazgeç o sevdadan.


Kitap Okumayı Sevmeli

Kitap okumayı sevmeli :) "Çok gezen değil, tabiki çok okuyan bilir." Ona güzel kitaplar vereyim kitaplığımdan birlikte okuyalım... Okunacak o kadar güzel kitaplar varken gidipte siyasi içerikli kitaplar okumasın bir zahmet >_< Hem bir kere sen bir kızsın, ne işin olur senin siyasetle! (Yakışmıyor yani) Öyle tatlı bir kişiye böyle saçma sapan şeyler çok itici geliyor... Yakışmıyor yani tatlı kızlara :) 

Ona en güzel Cemal Süreyya şiirleri okuduğumda öyle boş boş bakmasın yüzüme, iki satırda kendisi söylesin devam etsin okuduğum şiire... Hep filmlerde öyle olurya, güzel şeyler bunlar.


Özellikle Facebook Kullanma! Sosyal Medyadan Uzak Dur!(YASAK)Kurban olayım gene bana "hangi çağda yaşıyoruz..." şeklinde tepki vererek yaklaşmayın. Ben çok şeye şahit oldum. Facebook insanı, özellikle kızları çok fena yoldan çıkarıyor... facebook kullanıyorlar, zamanla 2. hesabıda açıyorlar, sonra sahte isimlerle hesaplar açıp çeşitli şeyler yapıyorlar... Her hesaptan başka kişilerle konuşmalar falan iş omegle.com'a kadar gidiyor.! >_< facebook kullanan/sosyal medya bağımlısı olan kızlara olan tepkimi şuradaki yazımda dile getirmiştim. Neyse yaaa bu konuda kabak tadı vermeye başladı, en iyisi bu konuya nokta koyayım.

Kültü-Sanat'a İlgi Duymalı


Bir zahmet kültür-Sanat'a ilgi duysun :) Ne bileyim en azından kitap okusun. Kitap okumak kadar güzel birşeymi var ? Ufku genişlesin biraz :) Gündemi takip etsin :) bir kezde bir başkası bana yeni filmlerden söz etsin :) Boş boş yaşamayın nereye kadar canımlar cicimler ?

Kezban Olma


Eee bir zahmet kezban olma artık :) incicaps'i takip edenler kezban-antikezban kavramlarını bilirler. Ben çok değinmeyeceğim. Ama siz bilin. Kızlar için altın kural;asla kezban olma. Burdan türk kızlarına sesleniyorum;tumbr kızı olmak varken neden kezo olmayı tercih ediyorsunuz ?


Sigara Kullanma


Bir kere sigara hiçbir kıza yakışmıyor. Sigara yada alkol tüketen kız kadar itici birşey olamaz. Sigara içen kız her zaman 1312432152346436436 adım geridedir.

Efenim bu listeyi daha fazla uzatmakta istemiyorum.Sonuçta bende Brad Pitt değilim :p Ama temel olarak bunlardan söz etmiş olayım.Nokta

6 yorum:

 1. En uyuz tipler ve uç noktalar bunlar Mustafa. Bu tipte olan biri zaten düşman başına :) Bu arada yine "anonim" yorum yazıyorum. Giriş yapmaya üşendim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa, Sanırım bu sensin :)
   Evet, ben çevremden gözlemlerime dayanarak böyle bir yazı oluşturdum :) Gerçektende düşman başına vallaha. İnsan gözüyle bakamıyorum nedense, itici geliyor.

   Sil
 2. merhaba :)
  güzel tespitler,
  özellikle günümüzde sosyal medyanın ilişkilere gölge düşürdüğünü çevremizdeki örneklerde gözlemlemekteyim ben de.
  ve iletişim, ortak bir dil oluşturabilmek çok önemli..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :)
   Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim :) Evet, ne yazıkki çevremden bu tür gözlemlerde bulundum. Sosyal medyanın bu yönünü hiç sevmiyorum. Ayrıca gerçektende iletişim çok önemli...

   Sil
 3. Yaklaşık bir yıldır facebook kullanmıyorum. Daha önce neden ben bunu yapmamışım dedim kendime. Herkese tavsiyem sadece kadınlara değil erkeklere de çöpe atın gitsin facesi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bencede kullanmamalısınız. Şahsen bende son 2 yıldır facebook kullanmıyorum. Ben facebook kullanmamanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum :) Kız yada erkek ayrımı diye birşey demek istemedim ben, sadece sevgiliye hitaben derken bayanlar'dan bahsettim :) Ben facebook'a karşıyım. :) Facebook kullanmayanlar her zaman 132143254543546 adım öndedir ;)

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.