Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

22 Mart 2015 Pazar

WhatsApp'da Silinen Mesajları Geri Getirme

İstenmeyen durumlar sonucu whatsApp'da mesajlarınızı yanlışlık ile silmiş olabilirsiniz. Bu tür durumlarda silinen mesajlarınızı geri getirmenin bir yolu var. Üstelik çok kolay. 


WhatsApp her sabah saat 04:00'da otomatik olarak yedekleme yapmaktadır. Bu yedekleme telefonunuzda bulunan microSD kart'a yapılmaktadır. Olurda mesajlarınız bir şekilde silinir ise, WhatsApp'ı telefonunuzdan kaldırıp tekrar yüklemeniz gerekmektedir. Yalnız bu işlemi yaparken, WhatsApp'ı telefonunuzdan kaldırdıktan sonra yapmanız gereken küçük bir adım var.

  • Telefonunuzun microSD kartınızda bulunan "msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt" adlı dosyanın adını "msgstore.db.crypt" şeklinde değiştirin.

Bu işlemi yaptıktan sonra Google Play Store üzerinden WhatsApp'yi tekrar indirin. Yükleme işlemi sırasında WhatsApp sizlere şöyle bir şey soracaktır; "Mesaj yedeği bulundu! Mesaj geçmişini yedekten geri yüklemek ister misiniz ?"
Bu işlem sırasında "Geri Yükle" seçeneğini seçerseniz. Mesajlarınızı tekrar gelmiş olacaktır.

ANCAK;

  • Bu işlem sırasında güncel durumda olan mesajların ( yedeklemeler her sabah 04:00'da yapıldığı için henüz yedeklenmemiş olan mesajların) getirilemeyeceğini.
  • Bu geri yükleme işleminde yalnızca son 7 günlük konuşmaların geri getirilebileceğini.
unutmayınız.

Kaynak: WhatsApp

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.