Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

9 Mart 2015 Pazartesi

--- [Derin İzler Bırakanlar #02]

bundan vazgeçtim. böyle birşey yok.

# Bu yazı 4 Eylül 2018 saat 02:08ÖS tarihinde güncellenmiştir.

6 yorum:

 1. Geçmiş olsun dikkat et :) Fazla hüzünlü şarkılar da dinleme ;) hasta hasta

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah be anonim :) sen birde benim yerimde olsan be, o zaman nasıl dinlersin :) Bu arada bir kez daha dinlermisin şarkıyı,sözleri okuyarak? Tabi sözlerde kalın ve altı çizili olanlara dikkat edersen sevinirim :)

   Sil
  2. Anonimden cevap :) :

   Normalde eleştirirdim, hatta "bu de be" derdim. Ama insanlar duygularını bir şekilde dile getiriyor, bağırarak, ağlayarak vb. insanın canı yanmaya görsün. Ama bir başkasını hayatımızın merkezine, yaşam kaynağımızmış gibi yerleştirince bu videodaki gibi bir haykırış ortaya çıkıyor... Bence hiç bir sevgiliye "yaşamın kaynağı" muamelesi yapmamalı. Videodaki anlatıma tekrar gelince: ben daha naif daha şiirsel olanı tercih ederim.

   Sil
  3. Merhaba Mustafa :) Ne yazıkki yaşam kaynağım oldu birisi :/ :D Aslında iyi birşey birisinin yaşam kaynagın olması, bir yerde sana deger vermesi falan. Ama kıskanıp kısıtlayınca çok sevince avuçlarından kayıp gidiyorlar ve sadece izlemek ile yetiniyorsun :(

   Bu konudan bahsedince aklıma Sagopa Kajmer'in şu sözü geldi ; "Aşk bir mülteci göçüp gider, bilmez değer"

   Konuya dönecek olursam zeus kabadayı'nın bu şarkısı bir çok sözü ile bana hitap ediyor ve ruhuma dokunuyor... Bu haykırış tam bana hitap ediyor :(

   Sil
 2. Bilemedim. Bu adam unutamamış ki, bu adamında zorunlulukları var ne yazıkki. Bir yandan bütün kızgınlığını boşaltırken bir yandan bütün sefkatiyle söylemiş daha doğrusu bağırmış. Belki de bizim yaptığımız yanlıştır, bağırmak gerekiyordur belki. Belki içeren o kadar çok cümlem var ki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam,
   Görüşlerinize katılıyorum. Bir çok farklı duyguyu dışa vurmuş burada zeus. Küfür hariç, herşeyi seviyorum bu şarkıda. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.