Şehir Kaçakları-Mustafa Alnıak | Ta Kendisi
Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

1 Mart 2015 Pazar

Şehir KaçaklarıAdamlar gerçekten yaşamayı,gezmeyi hayattan tat almayı, güzel şeyler keşfetmeyi beceriyorlar.Ben izledikten sonra kendi kendime "vallahi boşuna yaşıyorsun be mustafa" demeden edemedim doğrusu. Monotonlaşmış bu hayatımdan öyle sıkıldımki! Ben şuan burada bu satırları yazıyorken,belkide onlar yeni bir geziye hazırlanıyor yada bir geziden dönüyorlardır... Bunu düşünmek ve hissetmek öyle acı bişeyki, sadece izlemekle yetiniyor olmam falan. Ama neyseki kararlıyım ve kendime söz verdim. Finallerden derslerden kurtulduğum ilk fırsatta bende yapacağım güzel bir tur! "Modern hayatın karmaşası içinde kendimizi yalnız hissederiz bazen..Beton bloklar arasına sıkışmış hissederiz.Kendimizle başbaşa kalmak isteriz..Bedenimiz ve ruhumuz özgür olsun isteriz... Bağırmak isteriz..Doga,belkide kaçılabilecek en güzel alandır..Doga bir sığınaktır..Şimdi evimizin penceresinden,kentin sisli ve puslu ufkuna bakıp içimizi karartabilirdik... Ama öyle yapmadık;doğaya geldik.Toprağa dokunmak için.Neden? Çünkü toprak bizim için hep büyüleyici bir dokunuşun adıdır."


İzlemekten keyif aldığım hatta not defterime not aldığım şeylerden biride bu güzel belgesi blogumda sizlerle paylaşmaktı. Bu sefer sizlerle paylaşacağım belgesel TRT Turk ekranlarında yayınlanan "Şehir Kaçakları" olacak.

Türkiyenin doğa yürüyüşü yerlerine yürüyüş için giden 5 doğa aşığının yürüyüşlerini, maceralarını konu alan harika bir belgesel. :)

Birazdan izleyeceğiniz belgeselde; Yalova'da bulunan Çınarcık'tan başlayıp Dipsizgöl'e kadar uzanan "DİPSİZ GÖL VE ERİKLİ ŞELALESİ PARKURU"olarak bilinen 11,7km'lik parkurda yapılacak olan güzel bir yürüyüşe şahit olacaksınız..


2 yorum:

  1. Ben hep derim modern insanların hastalığı yalnızlık, mutsuzluk, köşeye sıkışmışlık olacak diye. Bazen benim de hissettiğim şeyleri hissediyorsun şu an. Benim hep hayalim vardır karavanına bin ve gez diye. O da bu ülke de yapılması imkansız gibi. Hele bir kadının. Siz erkeklerin yine de şansınız var. :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Merhaba Özlem :) Ben bu tür etkinliklere bayılıyorum gerçekten, bulduğum her fırsatta yapıyorum da zaten. Karavan ile gezmek biraz güç olsada şimdilik ets tur ile türkiye turuna başlamayı planlıyorum :) Karadeniz yaylalsrı, ege kıyıları vs :) Özelliklede akçaadaya gitmek istiyorum. Hayata biraz renk katalım dimi ? ;)

      Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.