Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

28 Nisan 2015 Salı

Endişelerim VarEndişeliyim dostlar... Hasta bir kelebek kadar endişeli. Herşey pamuk ipligine bağlı sahidende. Benim endişlerim normal bir endişe degil ki ama, anormal şeklinde tanımlanacak türden. Nasıl bir psikopat'ım bende çözebilmiş değilim. Normal bir insanın endişleri genelde şöyle olur; 

 • Nolacak benim sonum >_<
 • Yinemi büte kalacam acaba ? 
 • Ya dönem uzarsa ? 
 • Universite'yi bitirebilecek miyim ? 
 • İyi bir işim olacak mı? 


Vs. Vs. Vs 


Tabiki normal bir insan / normal bir ögrenci olarak bende bu endişleri yaşıyorum. Ancak şu sıralar yeni bir endişe daha ortaya çıktı. Benim bu blog'um nolacak ? Blog denen şey son zamanlarda web günlügümden çok aglama duvarım haline geldi. 


Sadece içimi dökmek için yazıyorum burada yetmez mi ? Sırf bu sebepden dolayı bile oldukça degerli benim için. Peki ya hiç bir düşüncesi olmayan cops paste'a yeltenen yeni yetme blogcular nolacak ? Dart tahtası haline döndüm son zamanlarda. Artık beni hedef almayı kesin, rica ediyorum. Öyle bir zihniyete sahipseniz, kirli elinizin hemen o klavyeden çekin. 
Bu sebeplerden dolayı elbette her blogger gibi bende DMCI, Tynt, CopyGator ve Copyscape gibi çeşitli platformlardan telif hakkımı korumak adına analizler yapıp blogumu inceliyorum. Olası bir durumda şu adrese şikayet etmekten çekinmeyeceğim (https://www.google.com/webmasters/tools/spamreport) Bu yazıyı yazmak ile umarım "eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak" deyimini yerine getiriyor olmam.Son olarakEy zat-ı muhterem,düşün hisset ve yaz, azda olsa öz olsun. İçinden kendinden ruhundan bir parça barındırsın. Kendin ol. Lütfen farklı zihniyete sahip isen, o kirli elini klavyenden çekip bu blogu terk et.

6 yorum:

 1. Benim başıma öyle olaylar geldi ki. Yazdığımı hatta paylaştığım görseli hiç değiştirmeden blogunda sitesinde paylaşan. Ben o kişiye ulaşmıştım. Yorum kısmından küçük bir tehdit iş görüyor. Fotoğrafları da ücretsiz paylaşım sitelerinden almak en iyisi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Henüz çok şükür benim başıma gelmedi, yada geldide benim haberim yok :D Ama son zamanlarda bloguma olan bağımlılığım öyle bir arttıki, Öz evladım gibi sever oldum :D Manevi değerlerim arasında ilk üçe girer şüphesiz. O yüzden böyle durumlarla karşılaşmak istemediğimi belirtmek istedim. Ayrıca yazıdada dediğim gibi ; umarım bu yazıyı yazmak ile "eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek" deyimini yerine getirmiyorumdur. Hayırlısı artık :)

   Sil
  2. Benim birkaç yazım hatta sayfa aynen kopyalanmıştı. Adam günlüğümden kendi yaşantımdan kesit olan içeriği araklamış. YouTube'da benim gariban "hit" acizi videolarım bile yeniden yükleniyorsa sen düşün. Gerçi hepsini kaldırttım :) Ben de bunun gibi bir yazı yazacağım bu gece ama konu farklı olacak. Bir şikâyet de benden gelecek...

   Sonuç: kopyaların önüne geçmek zor. Google'ın yeni index algoritması devreye girecekmiş kopya içeriği tespit için...

   Sil
  3. Bu konudada birşeyler yapılacak olması gerçekten güzel. Google'ın yeni algoritmasında mobil cihazlara uyumlu responsive temaların üst sıralara çıkacagını duymuştum. Bu konudada düzenleme yapılacak olması gerçekten sevindirici. :)

   Sil
 2. Bu durum benim başıma da geldi daha önce benim emek vererek yazdığım yazılarımı , çektiğim görselleri almış kendi sitesinde kendisi yazmış gibi eklemiş bir kişi rastgele gördüm ve o kişiyi incitmemek adına iletişim bölümünden kendisine ulaştım bu yazı benim sitemden alınmıştır diye zaten inkar etmedi evet dedi , bende rica ettim kaldırır mısın diye ve kaldırmıştı ve benden özür dilemişti bu tür şeyler ne yazıkki hep oluyor sırf aramalarda ön sıralarda çıkmak için yeni blogcuların bazıları bu tür girişimlerde bulunuyor kendisi ile iletişime geçip size ait yazıyı ve görseli kaldırmalarını istemek en doğrusu eğer kaldırmıyorsa şikayet etmekte hakkımızdır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, özellikle bloglamaya yeni başlayan blogcular google sonuçlarında üst sıralara çıkmak için bu yola başvuruyorlar. Zamanla onlarda "Kişisel Blog" kavramını benimseyip, yaptıklarının yanlış olduğunu anlayacaklar.Iletişim bölümünden uyarmak en iyisi. Kaldırmazsa şikayet edilmeli...

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.