Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

30 Mayıs 2015 Cumartesi

Sara Becker - Sus [#Okudum01]

Merhaba blogcanlar, bu günden itibaren bir yazı dizisine daha başlamaya karar verdim. Bu yazı dizisinde okuğum kitaplar hakkında görüşlerimi siz değerli blogcular ile paylaşacağım. Yazı başlığına bakacak olursak #01 ibaresi, bu yazı serisinin 99'a kadar gideceğini işaret ediyor olabilir, ama nice 99'lara ;) Ayrıca şununda belirteyim ; bu seriye başlamadan önce, şüphesiz bende onlarca kitap bitirdim. Ama o zamanlar buralara yazma gibi bir fikrim yoktu. Bu sebepten dolayı bu günden önce okuduğum kitaplar bu listeye dahil olmadan kayboldu - unutuldu gitti. Sadece bloguma yazılmış olan bir piraye kalmış. Onuda listeye dahil etmeden yeni bir başlangıç yapıyorum :) Bu güne dek okuduğum kitapların bana öğrettiği bir diğer şeyde şuydu; "Söz uçar yazı kalır.". Bunun üzerine bende okuduğum kitaplar daha fazla uçup unutulmasın diye yazmaya karar verdim. Şimdi ise, okuduğum o güzel kitaplar yarım kalmadığı sürece  sizler ile paylaşacağım.

Haydi başlayalım o zaman ! İlk kitabım "Sara Becker - Sus". Bu kitabı okurken ilk başlarda biraz sıkılmıştım. Ben bir kitabı okurken, bahsettiği şeylerin gerçek hayatta yaşanılabilir olmasına özen gösteririm. Yani yazar çok desteksiz atıp tutuyorsa "ulan, ufak at bari be " der dururum. Bu kitapda biraz öyle ama, sonunu merak ettiğim için okudum ve bitirebildim. Psikoloji-Gerilim-korku içeren bu roman ruhlar aleminde geçiyorda denebilir. Kitabın Konusu:

Başrolde olan karekterimiz Jerry Sandhurst, nişanlısı olan Jessica'nın esrarengiz şekilde ölmesi, ölüm sebebinin bilinememesi ve Jessica'nın cesedinin mezarında hiç çürümemiş olması Jerry'i dehşete düşürür. Jerry, Jessica'nın ölmediğini düşünür. Arkadaşı Evans ile birlikte bu esrarengiz olayı çözmeye çalışan Jerry'i çok zor günler beklemektedir. Jessica'nın ruhu bir akıl hastası olan psikopat John Glog tarafından ele geçirilmiştir. Jessica, John Glog ile birlikte artık ruhlar aleminde aşk yaşamaktadırlar. Tabiki Jessica bütün bunların bilincinde değildir. Ancak Jerry için herşey burada bitmemiştir. Jerry, Jessica için John Glog ile amansız bir savaşa girmiştir. Peki Jerry, Jessica'yı kurtarabilecek mi dersiniz ?


Kitap Hakkındaki Görüşüm:

İlk başlarda çok sıkılıyor olsamda, şuradaki yazımdaki okunmamış kitaplara bir yenisini daha eklemek istemediğim için okudum ve bitirdim. Demekki zorlayınca oluyormuş :D Söylediğim gibi, kitap ilk başlarda bana sıkıcı gelsede gerçekten Jessica ile Jerry'nin sonun merak ediyordum. Bu merak üzerine okudum. Kitapda gerçekten çok fazla esrarengiz olaylar dönüyor. Böyle bir kitaba tekrar rastlarmıyım gerçekten merak ediyorum. Okuyun, birşey kaybetmezsiniz.

KİTAP HAKKINDA DETAYLAR:
Yazar: Sara Becker
Yayınevi: Kalipso yayınları
Çeviri: Mete Başgil
Sayfa:191
Puanım: 3/5

16 yorum:

 1. Çok güzel ve yararlı bir seri olacağına eminim. Merakla bekliyorum kitap yorumlarını. :)

  Sus kitabının konusunu birkaç defa okuduğumu itiraf etmeliyim. :) Kitabı merak ettim doğrusu. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Drama,
   Yorumun için teşekkür ederim öncelikle. Evet, bende yararlı olacağını umuyorum. Ben bu yazımda kitapdan yüzeysel olarak bahsettim. Ama gerçekten okumalısınız. İlğinç bir kitap :)

   Sil
 2. Güzel, kuru kuru ruhsuz kitap tanıtımlarını hiç sevmem. Ben kitabın, okuyanda uyandırdığı duygular ve okurun katmak istedikleri hepsi tanıtımda olmalı ki kısa ve öz bir biçimde sen de bahsetmişsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, bu güzel kitabı sizlere tanıtmaya çalıştım bende :)

   Sil
 3. Bu bölüme en cok kim sevinebilir sence? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki "kitap hastası Ahu" :) Bu yazı dizisinde çok güzel kitaplar sizleri bekliyor. Kitaplarımı özenle seçerek okuyorum :) Sanada küçük bir tavsiye ; bulabilirsen "Hande Altaylı - Aşka Şeytan Karışır" adlı kitabı okumalısın. Eminim sende çok seveceksin ;)

   Sil
  2. Ok. Okurum. Bu güne kadar Hande Altayli'nin sadece Kahperengi kitabini okudum. Begenmistim.

   Sil
  3. Hahaha :D vallaha bende kahperengini okumayı düşünüyordum. Yeni "okunacaklar" listesine onuda dahil etmiştim. Hande Altaylı çok güzel yazıyor gerçekten, insana hayatı sevdiriyor vallaha. Hayata anlam katıyor, yeni yaşam tarzı yakalamanı sağlıyor.... Hande Altaylı bir harika... Bu arada kahperengi ile ilgili bir yayın hazırlar mısın ? Kitap hakkındaki görüşünü okumak isterim.

   Sil
 4. Elbette kitap tanıtımı yap:)Süper olur:)

  YanıtlaSil
 5. Merhaba Kitap Cumhuriyetim; elimden geldiği kadar okuduğum kitapları sizler ile paylaşmaya çalışacağım, takipte kalın :)

  YanıtlaSil
 6. sen de yap o zaman madem mimi. ekledim adınııı :)

  YanıtlaSil
 7. hımmmm sevdiğim türler okuyabilirim yanii :)

  YanıtlaSil
 8. Eylem Hanıma sormuşsun ama ben önce yanıtlayım:) Al sana rizzoli isles serisi:Cerrah,Çırak,günahkar,ikiz bedenler,siliniş..
  Tess abla favorilerimden:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Kitap Cumhuriyetim :) Bu bilgi için çok teşekkür ederim gerçekten :) Tess Gerritsen'in Rizolli&Isles serisi bir harika. Siliniş kitabı ile farketmiştim bunu. Seriyi tamamlayıp en baştan okumak istiyorum ama bu seri hakkında 11 kitaptan oluştuğuna dair rivayetler dolaşıyor ortalıkta. Hatta wikipedia'da bile Rizolli&Isles serisi 11 parça olarak yer alıyor. Ben Cerrah'tan başladım zaten ancak devamını gerçekten çok merak ediyorum :)

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.