Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

20 Haziran 2015 Cumartesi

Judy Wılkıns - Kâbus Oteli [#Okudum/02]

Kitap üzerine yazılar yazmaya devam ediyorum. Sanırım bundan sonraki blog hayatıma kitap ve şiirle ile devam edeceğim yada bu konuda daha sık içerik gireceğim, öyle gözüküyor... 15 dakikalık bir deli cesareti ile satın aldığım 25 kitabım hızla tükeniyor. O kitaplardan birisini daha önce bitirmiştim. Ve artık bir seri şeklinde buraya yazmaya karar vermiştim. Bu serinin ikinci kitabı "Judy Wılkıns - Kabus Oteli". Bu kitapta bitti, ama ne varki ben alınacak kitaplar listesine yeni kitaplar not etmeye çoktan başladım bile! Elimdekiler biter bitmez diğer kitaplarımı satın alacağım. Kabus Oteli'nden bahsedecek olursam ; bu kitap birazcıkta olsa "Osman Aysu - Büyük Hesaplaşma" kitabındaki tadı verdi diyebilirim. Zaten bu güne dek okuduğum en sürükleyici kitap şüphesiz Büyük Hesaplaşma idi. Kabus Oteli'de en az Büyük Hesaplaşma kadar sürükleyiciydi. 

Kitabın Konusu:

Bir adanın üzerine kurulmuş olan Cennet Oteli'nde esrarengiz olaylar yaşanmaktadır. Son zamanlarda sıklıkla yaşanan kayıp olaylarında, kaybolan insanların en son Cennet Oteli'ne gittiği bilinmektedir. Artan bu olaylar üzerine FBI, otele müşteri kılığında ajanlar göndermektedir. Bir süre sonra giden ajanlarda geri dönmemiş - dönememiştir. 

Otelin sahibi olan bilim adamı ise, otelin metrelerce altında kurduğu laboratuvarlarda, otele tek başına gelen, yokluğu kolaylıkla farkedilmeyecek olan  müşteriler  üzerinde deneyler yaparak yeni bir canlı türü yaratmak istemektedir. 

Kayıp olaylarının çok fazla artması üzerine otele FBI en kurnaz ve akıllı ajanlarından birini gönderir. Ajanın görevi ise; daha önceden gönderilmiş olan Ajanları bulup korumak ve oteldeki esrarengiz olayları çözmektir. FBI Ajanı otelin derinliklerine inen yolu bulur. Artık ajan bilim adamını, bilim adamı ise ajanı bulmuştur. Peki ya sonrası ?

Kitap Hakkındaki Görüşüm:

Konu olarak güzel ve sürükleyici olsa da otelin alt bölümünde yaşananlar biraz daha gerçekçi olabilirdi. Bunun haricinde kusursuz bir kitaptı. Polisiye türü okumak isteyenlere bu kitapta güzel bir örnek olabilir tabiiki ama, ŞahMat'daki yada Siliniş'deki tadı alamayacakları kesin.

KİTAP HAKKINDA DETAYLAR:
Yazar: Judy Wılkıns
Yayınevi: Kalipso yayınları
Çeviri: Ata Önder
Sayfa:207
Puanım: 4/5

29 yorum:

 1. Bu romanı daha önce bir arkadaşımda tavsiye etmişti. Gerçektzn sürükleyici ve okuyucunun üzerinde etki bırakacak bir üslup ilr yazıldığını söyledi. Şimdi sizinde bu kitabı övmeniz beni etkiledi.
  Okuma listeme ekledim bile. Umarım en kısa zamanda fırsatını bulu ve bende bu kitabı okurum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, gerçekten akıcı bir dil ile yazılmış sürükleyici bir kitap. Okumalısınız, tavsiye ederim.

   Sil
 2. Benim arkadaşım okuyordu bu kitabı . Bende göz gezdirmiştim sanırım gerçekten güzel bir kitap :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fazla okunulası :) Okuduğuma pişman olmadın diyebilirim :) Göz gezdirmişken bitirseydin keşke :)

   Sil
 3. En son sanırım buna en benzer okuduğum kitap tess gerritsenin buz gibi soğuk adlı kitabıydı. Onda da ortadan bir anda kaybolmuş bir şehir cinayetler ve birçok başka şey vardı ben baya beğenmiştim onu hatırlattı bu kitap biraz :D
  Eğer ki öneriyorum dersen alınacaklar listeme bunu da ekleyeceğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tess gerritsen'in Rizolli & Isles serisini en kisa zamanda okuyacağım bende :) Elimdeki kitaplar bir bitsin :) Evet, bunuda mutlaka okumalısınız. Zaten ben "Kitaplığım" adlı sayfasındaki kütüphanemden seçtiğim kitapları bu şekilde sizlere sunuyorum. Okudum/Okuyun adlı serisinde bulunan kitapların hepsi tavsiyedir :) Okudum/"Okuyun".

   Sil
 4. Kitaplar güzeldir. Şiirlerini de görelim okuyalım. Şiir isteriz :) Şöyle güzel bir polise tavsiyesi yok mu? Bu aralar bilim ve teoloji kitaplarına ara vermek istiyorum. Bu arada bu yorumu yazarken ilham geldi şiir yazacağım galiba :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, kitaplar güzeldir. Şiirler tam olmadı :) Yazıyorum/yazmaya çalışıyorum :) Bu yazımın sonundada belirttiğim gibi, "Tess Gerritsen - Siliniş" ve "Mario Marzanti ŞahMat " ı okumalısın. Bu güne dek okuduğum hiçbir kitap, bu iki kitabın yerini tutamıyor :) Türk yazarlardan okumak istersen Osman Aysu'dan başlayabilirsin. Türkiyede polisiye/gerilim alanında bir numaradır ;)

   Sil
  2. Deneyeceğim. Bir kaç sene önce polisiye diye Ahmet Ümit okumuştum inan ki tiksindim, yanlış seçimdi. Türk ve kaliteli yazar diyorsan denerim. Benimde kitap stoğum bitiyor. Bu ay yeniden stok oluşturacağım.

   Sil
  3. Bu arada şiiri de yazdım. Bu yayın için ilk yorumu yazarken gelen ilham devam ediyor. :)

   Sil
  4. Evet, sana katılıyorum "Sonunu getiremedğim kitaplar" adlı yazımdada bahsetmiştim. O kitaplardan biride Ahmet Ümit'di. Bencede yanlı seçimdi.

   Şiiride bitirince yayınla da görelim :)))

   Sil
 5. Şu sıralar herkes kitap okuyor ya bir kitap okuma furyası başladı maşşalalh :)

  YanıtlaSil
 6. Romanı duymadım, okuyup okumayacağımı da bilmiyorum. Söylemek istediğim şey, dünya klasikleri olarak bilinen veya çok satan/çok okunan kitapların dışında; adı duyulmamış ve kalitesiz gördüğümüz birçok kitap; mükemmel çıkabiliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mehmet :) Evet sana katılıyorum. Bu kitapta buna örnek olabilir sanırım :) Basit gibi görünsede gerçekten güzel bir kitapdı :)

   Sil
 7. Listemize ekleyelim öyleyse... :)

  YanıtlaSil
 8. Okuncaklar listeme aldım.O kadar çok okumak istediğim kitap var ki umarım sıra gelir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Gamze hanım :) Kitabı listeye dahil ettiğinize sevindim, umarım en kısa zamanda sıra gelir :)

   Sil
 9. merhaba kanalınızı takipteyim iyi calısmalar dilerim hocam :) eminmetin.com.tr

  YanıtlaSil
 10. elimde o kadar çok okunacak kitap var ki,işte öğle aralarında ya da serviste gelirken okuduklarımla yetinmek durumunda kalıyorum. Hele bu tarz polisiye kitapları da ayrı bir severim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benimde elimdeki kitaplar tükenmek üzere. Yeni stok yapacağım en kısa zamanda. Bu tarz kitaplar güzel ve sürükleyici oluyor :) Okumalısın bence :)

   Sil
 11. elimdeki kitapları ben de tüketmeyi pek isterim,ne güzel bu kadar çok okuman.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okumak güzel tabii ki :) kitaplarım tükeniyor ve yeni kitaplar alıyorum. Zamanımı bu şekilde geçiriyorum bende :)

   Sil
 12. bu kitabıda okunacaklar arasına ekledim. Blogunuzu takipteyim bende beklerim cileklireccel.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabı begendiğinize sevindim, blogumu izleyiciler bölümünden de takibe alırsanız sevinirim :) Görüşmek üzere.

   Sil
 13. kitabın konusu dikkatimi çekti. şuandaki okudum kitabı bitirdikten sonra buna başlamayı düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ahmet Bey, okuduğum kitapların en etkileyicilerindendi diyebilirim :) Tavsiye ederim ^^

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.