Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

1 Ağustos 2015 Cumartesi

İnstagram Hesap Silme

Bir önceki yazımda, sosyal medya ile ilğili olarak aldığım bazı kararlara değinmiştim. O yazımda da belirttiğim gibi instagram hesabımı kapattım. Popüler kültürün akımına kapılarak instagrama üye olup, özelinizi bırakmadan yediğinizi,içtiğinizi, gezdiğinizi ve yaptıklarınızı anbean paylaştıktan sonra artık "napıyorum ben böyle" diye düşünüp kendinize geldiyseniz, tebrikler.! Nihayet aklınız başınıza geliyor.

Tek seferde kalıcı olarak tüm fotograflar ve videolar ile birlikte hesabınızı silmenizin vakti gelmiştir demektir.!Ben sildim ve kurtuldum, vakit geç olmadan sizlerde silin ;)

İnstagram uygulamasında hesap silme bölümünü bulamıyorsanız yada ulaşamıyorsanız aşağıdaki link yolu ile hesabınızı kolaylıkla, sonsuza dek geri dönüşü olmadan silebilirsiniz.

https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Yukarıdaki link'e tıklayarak kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak, aşağıdaki gibi hesabınızı silebilirsiniz.


Hesabınızı sildikten sonra;


 • Pişman olsanız dahi, hesabınızı geri alamazsınız
 • Fotograflarınız, videolarınız, begenileriniz, yorumlarınız vs... kalıcı olarak silinir ve geri dönüşü olmaz
 • Ve silinen hesaba ait kullanıcı adı ile yeni bir hesap açılamaz.


4 yorum:

 1. Ben de bugün sileceğim. Facebook'tan sonra Instagram da yolcu. Sırada Twitter var. Ama onun zararı yok şimdilik. Dediğin gibi insanlar popüler kiltürün kölesi olmuş durumda. Özenti ve marka tutkunu; sömürülecek hatta yolunacak kaz durumuna geldiğimizi fark etmeliyiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa :) Ben facebooku sileli yıllar, asırlar oldu. Bir süre öncede instagram hesabımı sildim. Aslında başka birçok hesabımı da sildimde neyse ;) Sildim ve kurtuldum, eksikliğinide hissetmiyorum, ihtiyaçta duymuyorum. Böylesi gayet iyi :)

   Sil
 2. Ben oldum olası hiçbir sosyal medya hesabını uzun süre kullanamayan biriyim, bir süre sonra sıkılıyorum ve bırakıyorum. Facebook yıllardır kullanmıyorum ve kullanmayı da düşünmüyorum. Twitter desen, 140 karakter benim için kesinlikle yeterli değil, yazmayayım daha iyi:) ben bir tek instagramı sevmiştim Mustafa, ama öyle senin dediğin gibi yediğimi içtiğimi falan paylaşmadım hiç:) instagramı o şekilde kullanan çok insan var ve bu yüzden de böyle bir algı oluyor belki, sadece yediklerini içtiklerini ve kendi fotoğraflarını paylaştıkları bir yer olarak düşünülüyor. Halbu ki kullanım şeklimize göre değişir bence, yani herhangi bir sosyal medya hesabını ne amaçla kullanacağımızı biz belirleriz. Ben mesela instagramda bazen okuduğum bir kitabı paylaşıyorum ve daha çok yazı yazmak için kullanıyorum o hesabımı, instagramda biliyorsun kelime sınırı var, bu yüzden instagram benim için kısa yazmayı öğrenmeye çalıştığım bir okul gibi:) günlük hayata dair gözlemlerimi paylaşıyorum orda. ama diyeceğim o ki; ne kadar az sosyal medya hesabı, o kadar çok huzur:) sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba acemi dünyalı. Facebooktan hiç bahsetmek istemiyorum bile, o kadar nefret ediyorum ki. Twitter, sosyal paylaşım siteleri içinde en iyisi bana göre. 140 karakterde olsa, bir mikroblog sitesi olarak gayet güzel. Benim ikinci blogum gibi ^^ zaman zaman kısa kısa twitterda yazıyorum. Instagram konusunda alğıdan ziyade, genelde hep öyle olduğu için o konuya değindim. Bence, bana göre bir insanın her platformda hesabı olmamalı. Yani çok saçma. Belli bir yerde olmak gerekir. Her yerde değil. Bence kısa yazmayı ögrenmek için twitter'a geçmelisin. Zira, instagram bunun için hiç uygun değil bence ^^ Sevgiler...

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.