Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

24 Eylül 2015 Perşembe

Tım Fox - Karabasan [#Okudum05]

Okudum  serisine kaldığım yerden devam ediyorum. Bu kez halüsinasyon'lar ile dolu güzel bir kitap bitirmenin mutluluğu ile yazmaya başlıyorum. Tım Fox gerçekten okunması gereken yazarlardan biridir bana göre. Bunu henüz yeni keşfetmiş bulunuyorum. Açık konuşmak gerekirse ilk başta önyargılarım ile biraz küçümsemiştim kitabı. Ama umduğumdan güzel çıktı bu kitap. Yazar, okurunu oradan oraya sürüklüyor adeta. Kirk'in başından geçen bu ilginç olaylara şahit olurken, kusursuz süren bir hayatın bir anda nasıl dibe düşeceğine'de şahit olacaksınız. Varlık içinde yokluk çekmek tam olarak bu olsa gerek...

Kitabın Konusu:

Oldukça zengin bir adam olan Kirk, hayatını otel otel gezerek geçirmektedir.(Ne hayat be.!!!) Fakat yaptığı bu son seyahat, gerçekten de huzur ve mutluluk dolu olan hayatının sonu olacağını bilmemektedir... Birgün seyahat sırasında konakladığı otel odasında çekmecede bir zarf bulur. Zarf'ın içinde bir not vardır ve notta şöyle yazmaktadır ; " BU DÜNYADA VEYA ÖTEKİNDE... YARIN YA DA YİRMİ YIL SONRA... ". Kirk ilk başlarda burada yazanı pek önemsememiş olsa da karıncalar ile dolu geçecek olan kâbus dolu geceler onu beklemektedir.

Kâbusların ardı arkası kesilmezken kirk uyumaktan korkar duruma gelir. Kirk artık bu kâbuslardan kurtulmak için zarfta yazan notta "ANTONION PETRUCCHI" adındaki kişiyi bulmak ister. Bu otel odasında kendinden önce kalan kişinin izini sürmeyi deneyecektir... Ama öte yandan, sahip olduğu bunca paranın ve servetin hesabı birisi yada birileri tarafından kirk'e ödetilmek istenmektedir. Peki, kirk bu amansız mücadeleyi kazanabilecekmi dersiniz ? Bu kitabı okurken karıncalar ile dolu kâbuslu günlere hazır olun. 

Kitap Hakkındaki Görüşüm:

Eğer "ben zaten normal biri değilim, anormal bir insanım" diyorsanız rahatlıkla okuyabilirsiniz. Kirk'in içinden geçirdiği düşünceler ve yaptığı eylemler normal olmayan bir okura hiçte yabancı gelmeyecektir. Ben bu kitapta kendi iç dünyamı buldum şahsen. (O halde ben normal değilim) Okuyun, okumaktan kime ne zarar gelmişki.!


KİTAP HAKKINDA DETAYLAR:
Yazar: Tım Fox
Yayınevi: Kalipso Yayınları
Çeviri: Meltem Koçak
Sayfa:192
Puanım: 3/5

10 yorum:

 1. Sayfa sayısı oldukça az bu iyi işte... Uzun zamandır roman okumuyorum. Bayramdan sonra tekrar eski hızıma kavuşacağım. Haftada 3 kitap okuma hedefim var :) Bu arada senin meşhur kitapçını da merak etmiyor değilim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sayfa sayısı ideal aslında. Mesela dün "Tutunamayanlar"'a başladım. Kitap 724 sayfa. Bu sebepten dolayı okudum/okuyun #06 gecikebilir.

   Haftada 3 kitap, zorda bende ayda en az 2 kitap hedefliyorum. Bakalım nasıl olacak ^_^

   Meşhur kitapçım hakkında maildrn konuşalım ^_^

   Sil
  2. Geçen ay bir haftada 3 kitap okudum. Ama sayfaları kitap başı ortalama 200 sayfaydı ondan olsagerek :)

   Sil
 2. Küçümsediğimiz kitaplardan hep bir kroşe yiyoruz, bu bir gerçek :) Henüz adı duyulmamış ve tasarımı kötü onca harika kitap var ki, bir cennet içinde yüzüyoruz. Kitaba bir göz atayım bari :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçektende öyle Mehmet :) Ne güzel özetledin. Ben artık şu sıralar adı çok duyulmuş kitaplara merak sardım, umarım bu kitaplardan daha güzel çıkarlar ^_^ Kitabıda okursan pişman olmazsın bence :)

   Sil
 3. Kendi kitap tavsiyelerim dışında okuduğum tek kitap eleştirisi seninkiler. :) Yine güzel bir paylaşımda bulunmuşsun Mustafa..

  YanıtlaSil
 4. Ah kac kez gordum de almadım bu romanı.Birdahaki sefere alıyım,benlik bir roman.Yorumuna sağlık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumun için teşekkür ederim kitap cumhuriyetim :) Evet, bencede gördüğün ilk fırsatta alıp okumalısın. Okumaktan ne zarar gelirki ?

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.