Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

24 Ekim 2015 Cumartesi

#KediliKütüphane'den Hediye Kitabım Geldi.!

Vehbi Vakkasoğlu - Ailede Sevgi İletişimi

Her pazar günü saat 12:20'de Trt ekranlarında yayınlanan Kedili Kütüphane adlı program, her hafta bir yazarı konuk ediyor, edebiyat ve şiir üzerine güzel sohbetler ederek izleyicilerini adeta ekrana kilitliyor. "Kitap dostluğu kurmaya ne dersiniz ?" sloganı ile hediye ettikleri kitaplarda cabası. Ne güzel bir program, öyle değil mi ? ^_^ 

Geçtiğimiz haftalarda izlemiş olduğum bir bölümde yine güzel anlara şahit olup eşlik ederken harika bir kitap tanıma fırsatı buluverdim. Vehbi Vakkasoğlu'nun yazmış olduğu Ailede Sevgi İletişimi, aslında okumaya alışık olmadığım türken bir kitap. Genelde Roman okuduğum için bu tür kitapları biraz garipsiyorum ama bu kitabı gerçektende çok sevdim. Konusundan bahsedecek olursam, dini değerlerimiz ile beraber, olması gereken bir aile yaşantısını ele alıyor. Kitabı okuyup bitirmiş biri değilim. Henüz yeni elime geçti kitap, fakat kitabı biraz inceleyince okunası bir kitap olduğunu anladım. Gerçekten güzele benziyor. 

Hayatımda ilk defa roman harici bir kitap okumaya yeltenen ben, artık romanlardan ziyade bilgi kazandıracak farklı dallarda yeni kitaplar okumaya karar verdim. Bunlar şimdilik benim için felsefe ve psikoloji alanları. Bu iki alanda adını sıkça duyduğum bir kaç kitap vardı. Onlara olan ilgi ve merakımda bu fitili ateşledi. Felsefe alanında okumayı düşündüğüm birkaç eser şöyle; Nietzsche ve Felsefe, Franz kafka - Boyun Eğmeyen Hayalperest ve Osho - Martıları Seven adam gibi. Psikoloji olarakta ; Bir Psikiyatristin Gizli defteri gibi. Elimdeki okunası romanlar listesi sonlara yaklaşınca biraz tür değiştirerek, farklı kitaplar okumayı hedefliyorum. Şuan sıralamış olduğum bu kitapların bir çoğunu, e-kitap olarak bilgisayarıma indirdim bile ^_^. 

Samimi ve tarafsız olarak yazılmış olup, içinde hiciv'e yer vermeyen kitaplara ve yazarlara hayranım :) 

Konuyu daha fazla dağıtmadan, bana hediye edilen bu güzel kitap için #kedilikütüphane 'ye çokça teşekkür ediyorum :) 


BURAYA'DA BİR BAKIN.!

Konu İle İlgili Bağlantılar;

https://twitter.com/kedilikutuphane/status/648580610966077442

12 yorum:

 1. Franz Kafka'nın Milenayı okudum çok güzeldi.
  Şimdi ceza sömürgesi adlı kitabına başladım:)
  Kafka güzel yazıyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba le yan, Franz Kafka adını çok duymama rağmen henüz okuma fırsatı bulamadım ama en kısa zamanda okumayı istiyorum. Yorumun ve kitap önerin için ayrıca teşekkür ederim.

   Sil
  2. Her zaman yorum yaparım Milena tamamen Kafka'nın sevgilisine yazdığı mektuplardan oluşuyor ama bu durum beni sıkmadı aksine çok güzeldi.
   Bende böyle klasikleri okumak istemezdim sonra Kafkayla başladım işte:)

   Sil
  3. Yorumlarını her zaman bekliyor olacağım le yan ^^ Piraye'ye mektuplar gibi desene :) Şu sıralar Kafka'ya olan ilgim kat kat arttı, mutlaka okuyacağım :)

   Sil
  4. Aynen Piraye'ye Mektuplar gibiyse bende onu okumadım.Bende Nazım Hikmet'in bu kitabını alıp okuyayım fırsat bulunca:)

   Sil
 2. İnsanlara kitap sevgisi aşılayan ve okumayı sevdiren her oluşum güzeldir, takdir edilmeli. Felsefe güzeldir Mustafa. İnsanı dogmalardan kurtarır daha geniş bir vizyon ile dünyaya bakmasını sağlar. Kitap okumaya başladığım ilk zamanlar ben de roman okuyordum hem de dünya klasikleri gibi bir çok insanın sıkıcı bulduğu kitaplardı bunlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa, gerçektende bu tür oluşumlar insanı mutlu ediyor. Farklı şeyler okuyup yeni türler keşfetmek harika. Ayrıca felsefe'ye merak sardım gerçekten. Elimdeki romanları okuduktan sonra, bir süre roman satın almayacağım. :) Biraz değişiklik yapmak istiyorum ^_^

   Sil
 3. hediye gelen kitap gibisi var mı? direkt mutluluk!! :)

  YanıtlaSil
 4. kitapsız bir hayat düşünemiyorum :=) okuyan insanları görünce de daha çok okunacak kitaplar geliyor aklıma . Bu arada bir Psikiyatrist'in gizli defterini ne umutlarla almıştım ama maalesef pek beğenmemiştim. Öneri isterseniz ki belki okumuşsunuzdur. Dokuzuncu hariciye koğuşu hayatımda okuduğum en iyi psikolojik kitaptır. saygılarımla !!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Beauty, kitapsız bir hayatı bende düşünemiyorum. Sükunet ve birer huzur kaynağı benim için kitaplar. Bir psikiyatrist'in gizli defterinin adını çokça duymuştum. Böyle düşünmen beni biraz üzdü diyebilirim. Ama senide anlıyorum ; benimde büyük bir heves ile aldığım bazı kitaplarım tam bir fiyasko olmuştu. O kitaplardan da sonunu getiremediğim kitaplar adlı yazımda bahsetmiştim :) Okumanı isterim. Bu arada kitap önerin içinde ayrıca teşekkür ederim ^_^

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.