Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

27 Aralık 2015 Pazar

Pazar Yazısı #09


23.12.2015

(Bu kez bir değişiklik yaparak, bir haftanın özeti niteliğinde olan pazar yazısını yazmaya perşembe gününden başlıyorum.)

Çaresizliğin boy gösterdiği bu günlerde ben yine bir başka pazar yazısı için bilgisayarımın başına geçtim. Bu Pazar Yazıları'na başladığım günden bu yana hiç, güzel ve mutlu yazılar yazamadım. Nasip olmuyor bir türlü.  Belki ilerleyen günlerde nasip olur. Öyle umut ediyorum. Belkide Pazar Yazıları serisi için seçmiş olduğum pazar günü, her zaman pazartesi sendromunun yaşandığı bir gün olduğu için mutlu yazılar yazamamışımdır. O.o Haftalık özet niteliğinde yazmış olduğum bu yazı serisi için seçmiş olduğum bu gün, pekte doğru bir tercih olmayabilir. Neyse. 

Pazar Yazıları serisi için klasik bir cümle kurmuş olacağım ama; bu haftada iyi değilim. Mutsuz, üzgün ve kırgınım. Garip olaylardan dolayı, hiç huzurum kalmadı. Çözmem gereken birçok problem var. Son üç yıldır, ben bu tür sabahlara alışkın değilim. Böyle sabahlar bana göre değil. Bu problemi en geç bu cumartesi günü çözmeliyim, pazar sabahına güzel "günaydın" mesajları ile uyanmalıyım. Yeni bir haftaya daha mutlu bir şekilde girmeliyim... Yada, hiç girmemeliyim.

Geçen hafta yaşamış olduğum o acı olaylardan sonra, pazartesi günü okula gelmiştim. Dersi haricinde ise, yurttan dışarı çıkmıyordum. Zaten Sürgü'n-de ne yapabilirim ki ?  Bu şekilde, çarşamba gününe kadar geldim. Günlerin bu kadar hızlı geçeceğini hiç düşünmezdim. Burada zaman hiç geçmezdi çünkü. Ama kişi, sürekli ders ve uyku ile meşgul olunca, herşeyde oluyor, zaman dahi geçiyor. İki haftadan daha uzun bir süre önce başlamış olduğum kitabıma bir türlü devam edemiyorum. Devam etmekte olan bir diğer macerada işte o kitap. Ona ayıracak zaman bulamıyorum. Başım o kadar kalabalık ki. Önümüzdeki üç haftayıda bir şekilde geçirebilirsem, güzel bir sömestr tatili beni bekliyor. Farklı bir şehire kitaplarım ile birlikte yolculuk yapacağım. Yolculuk sırasında kitap okumayı seviyorum. Sömestr tatili için gitmeyi düşündüğüm yer ise, her zaman huzur için gitmiş olduğum Sivas olacak. Sivas'ı bir ayrı seviyorum.

27.12.2015 - 06.08 PM

Bu kez haftalık özetimi, biraz geç yazıyorum. Üstelik yazmaya çok erken başlamış olmama rağmen... Yarın yeni bir hafta daha başlayacak. Ve bu kez, sömestr tatiline iki hafta kalacak, tabii ki Sivas tatili öncesi başka güzel bir gün içinde iki hafta kalmış olacak. ^_^ O güzel günleri iple çekiyorum. Öte yandan yarından itibaren, finaller başlıyor...  Gökkuşağı öncesi, yoğun yağmurlu ve fırtınalı günler yarından itibaren başlayacak. O güzel günler için, bu iki haftalık süreci en iyi şekilde geçirmeyi hedefliyorum... Başka çarem yok... Umarım herşey yolunda gider blogcan.

Diğer pazar yazılarım için buraya tıklayın...

18 yorum:

 1. Divan edebiyatı çalışıyordum baktım senin yazı var okuyayım dedim.
  Uzun süredir gelmiyorum zaten.
  Ne olduysa kendini fazla üzme bir karara varmaya çalış.
  Kendin en önemli olansın:)
  Bu zamanlar inşallah senin için geçer ve bu dileği kendim içinde diliyorum.
  İnşallah sınavlarında iyi geçer Sivas yolcusu olursun.
  Sivas'ı bende seviyorum:)
  Kalabalık güzel:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam le yan, uzun zamandır yoktun sahiden. Her ne kadar olanlardan etkilenmemeye ve kendimi üzmemeye çalışsamda olmuyor işte. Kolay değil.Bu zamanlar inşaALLAH geçer diyorum, şu sıralar kötü olan herkes için. Yarından itibaren sürgü'n maceram tekrar başlıyor. Finalleride sağ salim atlatırsam güzel bir tatil yapabileceğim :)

   Sil
  2. Evet kolay değil zor ama bende güçlü olup atlatmaya başardım.
   Tabii daha fazla üst üste daha fazla şeyler gelmezse başıma.
   Bir şeyleri artık görmemezlikten geliyorum zaten değişmiyor.
   Hayırlısı deyip geçiyorum.
   Benimde yarın finalim başlıyor.
   Bir sürü makale var okudum ezberledim.
   Yarın sabah unutmazsam!

   Sil
  3. Ben psikolojik olarak finallere henüz hazır değilim. Benim için zor bir dönem olaccak. Sanada kolay gelsin. inşaALLAH unutmazsın :D

   Sil
  4. Bende hazır değilim ama finaller olsun bitsin eve gitmek istiyorum.
   Bütler konusuna hiç girme kalmamalıyım.
   Yoksa devlet bursum tehlike altına girer:/
   Kırmızı alarmmmmmm olur benim için

   Sil
  5. O halde finaller senin için iki kat daha fazla anlam ifade ediyor... Hem memleket/aile/ev/tatil özlemi hemde burs. Hiçbir dersten kalmaman lazım senin :)

   Sil
  6. Aynen bir haftadır makaleleri okuyup ezberleyip duruyorum.
   Zaten osmanlıcadan kaldım onu bırakıcam bu sene.
   Ondan yüksek ortalama yapmam lazımdı olmadı.

   Sil
  7. Şuan neler hissettiğini çok iyi anlıyorum :D Olmayınca da olmuyor işte. Bazen elden birşey gelmiyor...

   Sil
 2. Ben çalışmayıp bir şeyi yapamayınca daha çok üzülüyorum.
  Çalısayımda olmazsa ben napayım degil mi:)
  Aman işte ugraşıp duruyoruz:)
  Çenem düştü ben gidiyorum:)
  Sanada başarılar:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu konuda aynı düşünüyoruz sanırım; hiç çalışmayınca "keşke çalışdaydım" diye hayıflanıyorum. Ama çalışıp yine kalıncada "en azından denemedim demem" diye düşünüyorum. Belkide bu şekilde, kendimi kandırıyorumdur. Bilemiyorum :D

   Sil
  2. Hahaha olsun olmasada biz rahat oluyoruz.
   Kendimizi böyle kandırmamız daha güzel. Diğer türlüden:)

   Sil
 3. Bazen insan kendi ile yalnız kalır. Kendi kararları, kendi yalnızlığı vardır. Ben buna kutsal yalnızlık diyorum. Şiirlerimde de "şairlerin kutsaldır yalnızlıkları" ifadelerini kullanırım hep. İnsan: kırılır, yalnız kalır; üzülür, itilip-kakılır... Fakat düşüncelerimizin yaydığı frekans ne ise çevremize uyumumuz da o ölçüde iyi ya da kötü oluyor. Zaman öyle tuhaf bir boyut ki bulunduğumuz anın dışına çıkınca her şey yaşanmamış gibi oluyor. Merak etme şu anki zaman öbeği de ilerleyince bu yazılar tatlı bir hatıra olarak kalacaklar sana; her şey yeniden başlayıp zaman tekrar yeni bir yaşam durumunda akınca...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Mustafa, gerçekten de insan bazen yalnız kalıyor, kırgın oluyor... Daha neler neler... Çevremize uyumumuz, düşüncemize göre şekilleniyor çoğu zaman... Hayat garip be :D

   Sil
 4. Merhabalar.
  Blogger'i içinde reklamı olmayan tek blog platformu olarak kabul ettiğimiz için üyesi olduk. Sayfanızı ziyaret etmek istediğim de sağdan, soldan, alttan reklam pencereleri yerleşince motivasyonumu kaybediyorum. Sakın beni yanlış anlamayın. Aynı zamanda bu duruma sabır ve saygı gösterdiğimi de itiraf etmeliyim.

  Her şeylerin yolunda gitmesini o kadar çok arzu ediyoruz ve bu konuda o kadar çok umitvarız ki, beklentilerimiz konusunda inşAllah bir aksilikle karşılaşmayız.

  Selam ve dualarımla birlikte her şey gönlünüzce olsun. Allah'a emanet olun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Recep Bey, son zamanlarda blogdaki reklam sayısının üç'e çıkması biraz abartı oldu sanırım. Bu banner sayısını en kısa zamanda düşüreceğim. Şu hayatta herşeyin yolund gitmesini öyle çok istiyorken, inşaALLAH bir aksilik ile karşılaşmayız...

   Sil
 5. Umarım problemlerini en kısa zamanda en kolay biçimde çözersin. Yine de her şeyin öyle veya böyle geçip gittiğini hatırlamakta fayda var :) Pazar etkeni doğru olabilir, Cumartesi yazılarını düşünmelisin belki de. Ertesi günün Pazartesi olmadığını bilmek rahatlatabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam kalemderi ^_^ problemler ile ilgili, iyi dileklerin için teşekkür ederim :) Herşeyin öyle yada böyle geçeceğini bilmek sahidende güzel bir duygu. Bu yola bir kere girmiş biri olarak, artık bu şekilde devam etmek zorundayım, bir sonraki günün pazartesi olduğunu bile bile...

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.