Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

10 Ocak 2016 Pazar

Pazar Yazısı #11

N'apcan ben de böyle bi insanım.

Uzun zamandır sınavların verdiği stres yüzünden yapmayı düşünmüş olduğum hatta ve hatta zaman zaman düzenli olarak her gece (her gece olmasa da haftada en az iki kez olmak üzere) yapmış olduğum film saatlerini gerçekleştiremiyordum.  Bir iki ay öncesine kadar düzenli olarak çok güzel, film izliyordum. Ama son zamanlarda, finallerin yaklaşıyor olması korkunç bir senaryoyu'da akıllara getiriyordu. Finallerin bitmesi ile, artık beklemekten başka  birşey gelmez oldu elden.  Artık olan oldu. Bu yüzen çok fazla düşünmeyerek şu sıralar rahat şekilde filmler izliyorum her gece. Şimdilik içim rahat ama belkide henüz herşey bitmemişte olabilir. Bunu bilemiyorum. Ama en azından bir süreliğine de olsa rahat sayılırım.
***
Şu sıralar yine asosyal olarak takılmaya devam ediyorum. Okul, ders ve yurt gibi etkenler varolduğu zamanlarda vaktimi bu etkenler ile monoton bir şekilde geçiriyorum. Bütün bunların bitmesi ile artık boş vakitlerimi evde geçirir oldum. Günün belirli saatlerinde yapmış olduğum sükunet dolu yürüyüşleri saymazsak eğer. Kabul ediyorum, çok asosyalim. Yanımda yakın arkadaşlarım olmayınca dışarıda vakit geçirmeninde hiç anlamı olmuyor benim için. Zaten dışarıda vakit geçirirken yanımda her zaman yakın arkadaşlarım olur. Onlarda olmasa ben ne yaparım hiç bilmiyorum. Dışarı çıkmadığım vakitlerde ise, bol bol tumblr ve twitter'da vakit geçiririm. Tumblr insanı ve twitter insanı her zaman bir başkadır. Özelliklede tumblr insanında farklı bir hayat var. Çoğu zaman o insanlara hayranlık duyuyorum. Tumblr, twitter ve bloglar, internette bolca vakit geçirmiş olduğum mekânlardır. İnternet dışında ise, filmlerkitaplarım ile vakit geçiriyorum. Her geçen gün yeni kitaplar keşfetmek ile daha fazla okumak istiyor canım. Okumak istediğim öyle çok kitaplar varki, gün yetmiyor.
***
Geçtiğim günlerde sınıf arkadaşlarımdan birisi, daha önce benden almış olduğu kitabı hiç beklemediğim bir şekilde iade etti. Acaba kitabı gerçekten okumuşmuydu,  yoksa o hafta yazmış olduğum "Zamanın Götürdükleri" adlı yazımın bu olay üzerinden bir etkisi varmı bunu merak edip durdum. Eğer öyle ise, biraz ayıp olmuş doğrusu. Böyle düşünmesini hiç istemezdim. Yada nasıl isterse öyle düşünsün, şu sıralar hiçte umurumda değil. Yani, bu olayın kitaplar ile ilğili olarak yazmış olduğum o yazıdan sonraki günlere denk gelmiş olması beni çokça düşündürdü...
***
(Son Sözler)
Sevgili blogcan;

Kendimi huzursuz hissettiğim bu gece vaktinde, sanki silah zoru ile yazmışım gibi olan bu haftalık değerlendirme yazımdan bu kadar. Pek anlamsız bir hafta yaşamış olsamda, hayata daha fazla anlam katacak günler yaşayabilmek dileği ile.

---
10.01.2016
12.40 AM - Malatya.

Diğer Pazar Yazıları için buraya tıklayın.

11 yorum:

 1. Benimkide monoton. Film izliyorum. Kitap okuyorum. Azcık oflayıp pofluyorum.
  Sınavların açıklanmasını bekliyorum eve gitmek için. Hiçbiri süper geçmedi çünkü.
  Artık bende bulunduğum şehirden sıkıldım ailemin yanına gitmeyi istiyorum.
  Azcık onların kafasını şişireyim:D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu bekleyiş çok stresli oluyor gerçekten. Öte yandan bu bekleyişe değmesini umuyorum :) Özellikle aile özlemi varsa işin içinde :)

   Sil
 2. Finallerin sıkıntısını saymazsak okul dönemi en güzel dönemdir. Bu günlerin kıymetini iyi bilmek lazım.Sonradan saçma sapan şeyler yüzünden hayatta bir çok şeyi yapamadığını farkediyor insan. Günlerinin hep istediğin gibi gitme dileğiyle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Yasemin, aslında herşeye rağmen insan maziyi her daim özlüyor. Amaç; ilerde hatırlanacak olan şu günlerin yüzde tebessüm bırakmasını sağlamak ^_^

   Sil
 3. Aklıma Tumblr uygulaması için Google Play Store'daki yeniyetme piç kurlarının yorumları geldi, sen de bilirsin o yorumları. Tumblr güzel ve kısa zamanda en sağlam blog sistemlerinden biri oldu. Film saatlerini kaçırma. Artık kış sezonu ve ardından da bahar sezonu geliyor. Diziler başladı bile. Bir de hâlâ kitap ödünç veriyor musun sen? Son kitap vakasından sonra :) "Zorla da olsa" zorla da yazdıysan yani güzel bir yazıydı Mustafa..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Mustafa, play storedaki uygulama yorumlarına bakmak pekte adetim değildir. Bu ayrıntıyı kaçırmışım :D Tumblr gerçektende saglam kitleye ulaştı. Seviyorum tumblr'u fakat blog sitesi ile twitter arasında bir yerde bence. Ne blogger ve Wordpress gibi bir sistem ne twitter ve facebook gibi bir sosyal paylaşım sitesi. İkisininde arasında bir yerlerde. Evet, dizi ve film saatlerime başladım. Şuan bile bir dizi izliyorum ve yorumun ile gelen bildirim ile birlikte diziye bir ara verdim ^_^ Son günlerde adını sıkça duymuş olduğum "yedi güzel adam" adlı diziye başladım. Şuan ikinci bölümü izliyorum. Bakalım devam edecekmiyim ^_^ Bu arada ben kitaplarda yaşlanır adlı yazımr yazmadan önce bir başka arkadaşıma kitap vermiştim. O sırada başka bir kitabın üzerine o yazıyı yazmıştım :) Yani o yazıdan sonra kitap falan vermedim kimseye :)

   Sil
  2. Ve ayrıca bu pazar yazısı biraz zorla yazılmış oldu benim için :)

   Sil
 4. Merhabalar.

  Okul ve dersler, sosyal medyada vakit geçirmekten çok daha önemlidir. İyi ki, bizler okulda iken, sosyal medya yoktu. O zamanlar sosyal medyanın yerini alacak Amerikan menşeili "Teksas, Tommiks" gibi çizgi romanlar vardı. Kahvehane vardı, sinema vardı. Bu saydıklarım, şimdiki sosyal medyanın yanında kocaman bir hiçtir. Çünkü, sosyal medyaya takılanlar, başından hiç ayrılamıyorlar. Ancak proğramlı ve prensipli kişiler, sosyal medya yaşamını bir düzene koyarak, sosyal medyanın dışında da sorumluluklarının olduğunu unutmuyorlar.

  Size vize ve final sınavlarınızda başarılar dilerim. İnşAllah okulunuzu bitirirek mezun olur ve en kısa sürede iş hayatına atılırsınız.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep hocam, yorumunuz için teşekkür ederim. ^_^ Her ne kadar sosyal medya varolsada, ben çokta bağımlısı değilim. Bir gün içinde sosyal medyada geçirdigim vakit yarım saati geçmez. Zaten twitter, blog ve google plus hariç hiçbir sosyal medya platformunda yokum. Gerekte duymuyorum :) Teksas ve Tommiks'in adını bende çok sık duymaktaydım :) Finallerde nihayet bitti ve sonuçları beklemekteyim. inşaALLAH sonuç hayırlı olur :)

   Sil
 5. Uzun bir aradan sonra merhaba Mustafa. Hafta sana anlamsız gemiş olsa da yazıyı okuyarak "Thumblr" diye bir şey öğrendim. Bir incelemek lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Muhammet, seni burada görmek güzel. Bugüne dek çok şey kaybetmişsin diyebilirim. Tumblr candır can ^_^ En kısa zamanda kendine bir hesap aç ve ruhunun derinliklerini keşfet! :D

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.