Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

31 Ocak 2016 Pazar

Pazar Yazısı #14

Sıkıcı geçen günler, moralimi bozmayada fazlasıyla yetiyor blogcan. Artık buralara pazardan pazara uğrar oldum. Sadece yaşamak için yaşıyor durumdayım. Neredeyse son bir buçuk haftadır kitabımı bile okuyamıyorum. Canım hiçbirşey istemez oldu. Artık eskisi gibi, takip ettiğim blogları okuyamıyor, yeni yazılar yazamıyorum. Geçtiğim günlerde okuyayım diye dergiler almıştım, onların bile sayfasını açmadım. Bir boşvermişlik var üzerimde.  Bu, bir an önce son bulmalı... Böyle hayat olmaz >_< 

Bütün bu boş günlerde ise, kendimce bir program niteliğinde birşeyler yapmaya çalıştım. Bu çalışmanın sonucunda ise Google Chrome kadar başarılı olamasada bir web tarayıcısı hazırladım. Bu benim ilk programım oldu. Şimdilik basit bir internet tarayıcısı olsada, ilerleyen günlerde  "birden fazla sekme açma" gibi çeşitli özellikler ekleyeceğim. Maksadım, programlada kendimi birazcık olsun geliştirmek. Başka birşey değil. Web tarayıcımı yaptığımda google plus'da paylaşmıştım. Şuradan bakabilirsiniz;  https://plus.google.com/+MustafaAln%C4%B1akk/posts/XcyeDttRfcS İndirmek için ise ; https://yadi.sk/d/rmaY04cunnUW3 linkine tıklayarak sağ taraftaki indir butonunu kullanabilirsiniz. 

Yedi Güzel Adam'ı izlemek ile geçen şu günlerimde programlamaya merak sardım işte. Bir beklentim ve umudum olmasada, birazcık olsun belki kendimi geliştiririm diye umuyorum. Kısmet. Şu sıralar ise hızımı alamayıp, "birde android uygulamasını yapayım yahu" dedim. Buradaki maksat ise, windows tabanlı pc'ler için bir uygulama yapmayı başardığım gibi, bunu  android cihazlar içinde yapabilmek. Nasrettin Hoca misali, ya tutarsa ? Android programlama ile ilgili çalışmamdan ise birazcık surada bahsettim ; https://plus.google.com/+MustafaAln%C4%B1akk/posts/K1bG1fVDGP9


Bütün bunlar ile geçen bu haftamı'da bu şekilde sana bildirmiş oldum blogcan. Daha güzel günlerde görüşmek üzere. 

Diğer Pazar Yazılarım için buraya tıklayın...

5 yorum:

 1. Selam Mustafa,
  Bence bu durumunu çok abartma. Yaşam hızla ilerlerken bazen insan farklı ruh hallerine girer fakat önemli olan kendimizi keşfetmek ve duygularımızı yaşamla eşitleyebilmek olsa gerek.

  Yazılım geliştirmeye başlayan da çok iyi. Bu alanda da başarılı olacaksın eminim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa,
   Son zamanlarda ruh halim falan hiçte iyi durumda değil. Yani sık sık değişir oldu.:D Ve ben bu durumdan hiç memnun değilim.
   Yazılım geliştirme olayı ise sadece ilgi alanım. En az iki programlama dili öğrenme ve birşeyler üretebilmek istiyorum. Başarılı olabilir miyim, onuda zaman gösterecek... ^_^

   Sil
 2. Merhaba Mustafa, bu bahsettiğin şeyler bende de oluyor, okul yüzünden olsa gerek :) Tebrik ederim yaptığın program için, yerli tarayıcı geliyor desene :) İlk olduğu için eksikleri vardır illaki, ama bırakma üzerinde dur güzel bir program olur inşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Mustafa :) Tarayıcı incelediysen eğer, eksikleri görmüşsündür :) Benim amacım, yazıda da söylediğim gibi, birazcık kendimi geliştirebilmek. Yakın zamanda tarayıcının ikini versiyonunu yayınlayacağım. Orada eksikliklerin bazıları giderilmiş olacak. Bu arada Mustafa, Bugün Pazar Yazısı #15 yayında olacak, akşam 07:00 PM'den sonra tekrar beklerim :)

   Sil
  2. Tamamdır buralarda olurum :)

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.