Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

15 Mart 2016 Salı

Annemin Yarası [#izledim7]


Güneşli bir pazar günüydü. Güzel bir buluşma sonrası gezinirken, birden gelen film izleme isteği üzerine sinemaya gidiverdik blogcan. Aslında ne o güne kadar, nede o ana kadar sinemaya gitme gibi bir düşüncemiz yoktu. Ama o an öyle karar vermiştik. Sinemaya gitmeden önce internetten yaptığımız kısa bir araştırma sonucu saatinin uygun olmasında dolayı "Annemin Yarası" adlı filmi izlemek istedik. Konusu dram olduğu için izlenebilir düzeyde gelmişti. Birde yeni bir film izleme isteğini'de sayarsak, bu film hiçte fena sayılmazdı blogcan. 

Filmin Konusu:

11 Mart'da vizyona girmiş olan 2016 yapımı bu film genel olarak Bosna-Hersek'de geçmekte. 18 yaşına gelince yetimhaneden ayrılarak ailesini aramaya koyulan Salih, annesi hakkında çok acı şeyler öğrenecektir. Öğreneceği bu şeyler, nefretinin ve öfkesinin çok farklı boyutlara ulaşmasına yol açacaktır. Aile kavramına hasret olan Salih, annesinin izini sürmektedir. Annesini bulana kadar tanıyacağı kişiler ve şahit olacağı şeyler, her daim Salih için bir seçim yapma zamanı anlamına gelmektedir. 

Fragman:

Punanım: 3/5

6 yorum:

 1. İzlenebilir miydi peki Mustafa :) Fikrini belirtmemişsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Muhammet. Blogumda zaten, izlediğim her filmi paylaşmıyorum. Film önerileri başlığı ile paylaştığım her film bana göre izlenebilir filmlerdir. Yazıda değinmeyi unutmuş olmama rağmen...

   Sil
 2. Sıkıcı gibi geldi bana konusu tümünü izlemedim karar vermek oldu ama :) Ama Meryem Uzeri varsa ben yokum. Kadından uyuz kapıyorum resmen :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Mustafa. Evet, aslında filmin çokta iyi olduğunu söyleyemeyeceğim.Ama yinede izlenebilir düzeyde. Boş vaktin varsa ve canın sıkılıyorsa, bu durumda izleyebileceğin türden. Ayrıca Meryem Üzerli'yi ben çok sevdim bu filmde :) Neden gıcık oldun ki acaba :)

   Sil
 3. Valla geçenlerde sırf ben de oyuncuları için (Kamoon tabii ki meryem) girmek istedim ama sonra bir son dakika işi çıkınca ne yazık ki ertelemek zorunda kaldım. Bakalım eğer Batman V Superman'e kadar sinemalarda kalırsa ben de izlemek istiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Burak. Evet Meryem Uzerli bir harika :) Bu, filmi izlemek izlemek için yeterli bir sebep olabilir. İzleyince pişman olunmayacak türden bir film doğrusu. İlk fırsatta izlemelisin bence.

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.