Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

6 Mart 2016 Pazar

Pazar Yazısı #19

kalbimi alıp uzaklara gitmek istiyorum.

Pazar yazılarının zaman zaman anlamını yitirdiği günlerde, hiçbirşey'den tat alamaz oldum blogcan. Hayat, yormaya ve yıpratmaya devam ediyor. Üstelik bunca varlığın ve bunca rahatlığın içinde olmama rağmen. Kimin ahını aldım bilmem ki. Huzur olmayınca hiçbirşeyin bir anlamı olmuyormuş demekki. Geçer diye düşünüyordum ama her pazar yazısında, buralara aynı şeyleri yazmaktan bitap düştüm. Hiçbirşey değişmeyecekmiş gibi, ısrarlar aynı şekilde devam etmekte. Minik bir tebessüme yol açan nadir anların, günlerce akıllarda kalması dışında pekte bir macera yok aslında. Her şey standart. 

Medusa dinlemek ile geçen günlerim, zaten normal olmayan ruh halime biraz daha pesimist ve melankolik bir hava katıyor. Bende bu güzel şarkılara dayanamıyor, ve içimde sürekli var olan yazma isteğini daha fazla tutamayarak tweetliyorum (https://twitter.com/_MustafaAlniak_/status/705884240211255300) Twitter ve sen olmasan blogcan, benim halim çok zor. Ne olursa olsun, bir yerlere birşeyler yazmak, çok ama çok önemli bir olay. Ve bu yüzdendir ki, ben çoğunlukla günlerimi asosyal olarak geçiriyorum. Sosyal aktivitelerin canı cehenneme.

Saat 01:17'yi gösterirken, bir başka medusa şarkısı ile satırlarıma devam ediyorum. Şarkıdan çok mısralardır beni etkileyen... Medusa, güzel şarkılarından birinde şöyle söylüyor;

Yaz gününde ürperirken halin aklımda
Kalbim çırpınırdı değildin farkında
Uzak mı durmalıydım anlayamadm aslında
Sen anlamazsın olma veda faslında

Sürekli işler sarpa sarmakta ve hayatım hiçbir şekilde bir düzene sahip olamamakta. Bu konuda en büyük faktör nedir bilemiyorum ama, kendine vakit ayırmam gerek... Dinlenmek istiyorum. Çoook uzun bir süre hemde...

Diğer pazar yazılarım için buraya tıklayın...

6 yorum:

 1. Bendede her şeyin üst üste gelmesinden dolayı bir bıkmışlık var. Halime gülsem mi ağlasam mı emin değilim.
  Karmakarışık bir hayatta uçurumun dibinde bekliyorum.
  Neyi beklediğimi ben bile bilmiyorum.
  Zorunda olduğumuz için yaşıyormusuz hissi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam le yan, durumu en iyi özetleyen cümlen ; "zorunda olduğumuz için yaşıyormuşuz hissi" oldu. Aslında son zamanlarda durum tam olarakta böyle. Hiçbir şeyin tadı yok şu sıralar.

   Sil
 2. Merhaba Mustafa,
  Bir an önce eski düzenine dönmelisin ama, her şeyin bir zamanı var bilirim. "Uzaklara gitmek" için illa yol almak gerekmiyor ki bazen insan yakınında olduğu kişilerden bile uzaklarda oluyor. Bence insan her zaman kendine yakın olmalı ve kimseye ya da herhangi bir şeye fazla alışamamalı... Bence kısa dörtlükler şeklinde özlü sözler gibi bir bölüm aç orada az cümlelerle ifade et içinden geçenleri.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Mustafa :) Her seferinde aynı şekilde yorum yazmana neden olacak kadar karamsar ve depresif tarvırlar sergilediğim için üzgünüm. Ama genel olarak durum böyle :/

   Yazıdaki fotograftada olduğu gibi yol ve gitmek üzerine birçok şey geçiyor içimden... Öyle garip bir haldeyim ki :/ >_<

   Sil
 3. Medusa hayranı oldum bu yazıdan sonra :) Sesi ve şarkı sözleri hoş ve tekrar dinleyesi geliyor insanın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Mustafa. Evet medusa çok güzel. Bende fena halde kapıldım ^^

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.