Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

2 Mart 2016 Çarşamba

Rec [#izledim6]

Rec

Nadir olarak fırsat buldukça izlemiş olduğum dizileri saymazsam eğer, uzun zamandır film falan izlemiyordum blogcan. Bir süre önce içimden gelen film izleme isteği üzerine, Rec serisinin 4 bölümünüde izledim. Salgın bir hastalık sonucu insanları birer zombi gibi saldırgan hale getiren bir virüs, ülkede kırmızı alarm verilmesine yol açar. Virüsü taşıyan insanların karantina altına alınıp etkisiz hale getirilmesi gerekmektedir. Bu tür yaşam mücadelelerini konu alan filmleri her daim sevmişimdir. The Walking Dead dizisinde olduğu gibi izlemesi çok güzel oluyor. 4 bölümden oluşan bu film, her bölümde başka bir heyecan taşıyor.

Filmin Konusu;

Rec serisinini ilk bölümü, bir köpeğin küçük bir kızı ısırması ile başlıyor. Isırık sonucu bir süre sonra saldırgan hale gelen küçük kız yaşadıkları apartmanda yayılan salgının ilk halkasını oluştururken, diğer insanlar bütün bu olanlardan haberdar değillerdir. Bir apartman sakininin bir yere sıkışma ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye erleri, artık saldırgan insanlarla dolu apartmanda mahsur durumda kalırlar. Filmdeki esas konu ise, bir televizyon muhabirinin hazırlamış olduğu belgeselde, bu bölümün itfaiye erlerine ayrılmış olmasıdır. Bir itfaiyecinin mesleği ile ilgili belgesel çekimi için gelen muhabir, bundan sonra olacakları kamerasından çekecektir. İçeride olup bitenleri muhabir kamerasından kayıt edilirken, dışarı tarafta bina çoktan mühürlenip karantina altına alınmıştır bile. Virüsün birçok kişiye yayılmış olması sonucu, binanın temizlenmesi için içeri bir grup özel harekat timi gönderilir. Binayı temizlemek hiçte kolay olmayacaktır. İçeri gönderilenlerin dahi bir daha dışarı çıkmasına izin verilmezken, virüs bir şekilde dışarı çoktan yayılmıştır...

Genel olarak güzel olan bu filmde, ilk iki bölüm çok iyi geçmekteydi. Fakat 3. bölüm birazcık farklı olmuş gibi geldi bana. Ama 4. bölümüde izledikten sonra, genel olarak güzel bir film olduğuna karar verdim. Bir zombi filmi olarak izlenebilir bir film.

Mutlaka izlenmesi gereken fragman : https://goo.gl/0GGMTt

Puanım: 3/5

8 yorum:

 1. Şu zombi yapımlarının hiç birini bir türlü sevemedim nedense. Hepsinde olay aynı, bir şekilde bir deney patlak veriyor salgın hastalık oluyor ve tüm şehir kırılıp geçiliyor. Tamam patlıcan musakka yiyenler zombiye dönüşse saçma olurlardı da ne bileyim hep aynı olduğundan bana zevk vermiyor bir türlü. Vampirler var efenim sizi de onlara doğru alalım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Burak, zevkler ve renkler tartışılmaz derler. Ama gerçektende zombi filmleri güzel olmaya güzel. Çokta ilgimi çekiyor. Bu tür filmleri izlemek beni hiç sıkmıyor. Aksine izlemek güzel oluyor. Konu olarak hepside birbirine yakın oluyor haklısın. Çünkü başka şekilde olamaz. Sürekli aynı şeylerin farklı isimler altında film olması izleyicileri sıkabilir ve eski gelebilir. Ama yeni yeni bu tür film izleyenler için oldukça güzel. Helede İncir Reçeli gibi filmlerden sonra bu tür filmlere yönelenler için.

   Sil
 2. The Walking Dead'i izlemiştim, konusu bana göre bayağı iyiydi. Açıklamaya bakılırsa REC de iyi duruyor. İzlenilebilir filmler listesine alabilirim. Teşekkürler paylaşımın için. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam anonim. güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 3. Zombi filmleri artık çok sıktı Mustafa. Ama hâlâ piyasada var ve meraklıları da çok ki yapımcılar para harcıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Mustafa :) Evet, zombi filmleri eskimeye başladı. Yakın zamanda yapılmış yeni bir zombi filmi'de yok zaten. Varsa'da ben bilmiyorum. Zaten bu filmde 2007 yapımı. Ben yeni yeni bu tür filmler izlemeye başladığım için ben geç kaldım sanırım. Bu güne kadar dram/aşk filmleri izlerdim. Ama yeter artık :)

   Sil
 4. Ben fazla etkisi altında kalıyorum filmlerin, bunu izlesem insanlardan zombi diye kaçabilirim :) Tırssam da izlemeyi seviyorum ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Mustafa. Açık konuşmak gerekirse bu tür filmler benide çok etkiliyor. Ama ben izlemekten vazgeçemiyorum. Mesela bu filmi ilk izlediğimde bir tweet atmıştım. Tweet'i buraya tıklayarak okuyabilirsin .

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.