Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

21 Nisan 2016 Perşembe

Küçük Esnaf [#İzledim8]

Bizimkiler dizisine olan sevgimi biliyor olmalısın blogcan. Boş zamanlarımı yada canımın sıkkın olduğu zamanları değerlendirmek ve birazcık tebessüm etmek için sürekli bizimkiler dizisini izlerim. Bizimkiler dizisinde en sevdiğim karakterlerden birisi olan Cemil, geçtiğim günlerde benim yine sinemaya gitmeme sebep oldu. Yaklaşık bir hafta önce izlemiş olduğum 8 nisan 2016 yapımı film; küçük esnaf'dı.

Küçük Esnaf

Filmin Konusu:

Filmin başrolunde olan Berhudar, bir çilingirdir. Yani küçük esnaf. 10 yıldır babası ile görüşmeyen Berhudar, babasının ölümünden sonra, babasının kumar borcunu tahsil etmeye gelen adamlar ile uğraşmak zorunda kalacaktır. Zaten Berhudar'a bir faydası olmaya adam, birde ölürken yüzbin tl borç yıkmıştır oğluna. Küçük esnaf olan Berhudar, bu parayı ödeyecek mi ? Yada ödeyebilecek mi ? 

Tatlı bir maceraydı doğrusu. 

Eleştiri: 

Fragmanda bizimkiler dizisinden cemili gördüğüm için bu filmi izlemiştim. Fakat Uğurtan Sayıner'e verilen kısa roller, biz Uğurtan Sayıner sevenleri için fragmana konulan kısa sahneler bizleri aldatmaktan başka bir şey değildi. Tamam, film genel olarak güzeldi. Ama keşke usta oyuncu Uğurtan Sayıner'e daha fazla rol verilseydi. Eminim film çok daha güzel olurdu.

Fragman:


Puanım: 3,5/5

6 yorum:

 1. Haftasonu izleyeceğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Naz. Film genel olarak güzeldi. İzlenebilir :)

   Sil
 2. Bizimkiler efsaneler arasında. Şimdilerde öyle sıcak diziler yapılmıyor. Hepsi aynı "al takke ver külah" tarzı filmler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Mustafa. Haklısın şimdiki diziler bir garip. Şu sıralar takip ettiğim güncel bir dizi yok. Tek izlediğim diziler Bizimkiler ve Yedi Güzel Adam. Bunlarda zaten bitmiş olan diziler.

   Sil
  2. Bitmiş dizilerin en güzel yanı bir sonraki bölümü beklememek olsa erek. Hatta bazı diziler vardır ki bitmesin diye izlenmez. Ben öyleyim sevdiğim dizileri izlemeye kıyamıyorum bitecek diye...

   Sil
  3. Evet. Ben zaten çok sevdiğim iki dizinin bölümlerini bilgisayarıma indirdim. Tek seferde 3-4 bölüm izlediğim oluyor :) Bizimkiler dizisinin 200 bölümünü, Yedi Güzel Adamın da 39 bölümünü (tamamını) indirdim :) Sevdiğin dizi bitmiş olsa bile, bölümleri sende olunca, yinede rahat oluyor insan :)

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.