Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

5 Mayıs 2016 Perşembe

Kapının Diğer Tarafı [#izledim9]

Son zamanlarda sinemaya çok sık gider oldum blogcan. Aslında bunun sebebi, film izlemekten çok, başka bir şeyin özlemi ama bu konuya hiç değinmeyeceğim. Yalnızca izlediğim filmden bahsedeceğim. Sadece şunu söylemek istiyorum; film izlemek güzel oluyor... Zaman zaman yeni filmler izlemek iyidir. Neyse işte. Geçen hafta izlediğim, 15 Nisan 2016 tarihinde vizyona giren filmin adı Kapının Diğer Tarafı.

Filmin Konusu:
Bir trafik kazasına kadar Maria'nın yaşamı çok iyi geçmekteydi. Kazada oğlu Oliver'ı kaybeden Maria çok üzgündür. Oğlunun ölümünden sonra Maria artık kızı için yaşamaktadır. Bir süre sonra Maria, oğlu ile konuşabileceği bir kapı keşfedecektir. Tapınakta yer alan bu kapı, ruhlar alemi ile gerçek hayat arasındaki bir kapıdır. Ve konuşma esnasında kapının açılmaması gerekmektedir. 

Oğlu Oliver ile konuşan Maria daha fazla dayanamayıp kapıyı açınca; Oliver ruhlar alemi ile gerçek hayat arasında kalacaktır. Ruhu şeytan tarafından ele geçirilen Oliver, artık dehşet saçmaktadır... 

Artık ölüm ile yaşam arasındaki denge bozulmuş durumdadır. Ve Oliver geri döndüğünde, artık tek değildir.

Fragman:
Puanım:2/5

4 yorum:

 1. Bizim korku filmlerine benzemiş cin şeytan da olmasa Nasıl film yapcaklar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Emre. Haklısın, korku film olunca hep ruhlar alemi cinler vs konu oluyor. Başka bir konu yokmuş gibi :D

   Sil
 2. Bu tür filmlerin de izleyicisi var ama zombi filmlerine döndü artık :) gerçi Holywood her filmde bir piçlik düşünür. Her filmin arkasında bir şeyler yatar. BU hafta iyi bir film bulabilirsem gideceğim Sivas'ta sinemaya gitme geleneğimiz var :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Mustafa :) Açıkcası bu film pekte güzel değildi. Konu olarak güzeldi fakat, bu konu çok daha güzel işlenebilirdi. Ben bu tür filmleri seviyorum. Yine beklentimi tam anlamı ile karşılayamadı. Ama yinede fena değildi. Her hafta onlarca film vizyona giriyor, içlerinden çok çok çok güzel olan nadir filmlerde oluyor. Geleneğiniz güzelmiş :)

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.