Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

1 Mayıs 2016 Pazar

Pazar Yazısı #27

Hayatta küçük anılar ile yaşama küçük izler bırakmak, ne kadar anlamsız olabilir ki ? Ben bugün bunu düşündüm. Çünkü bunu anlamsız bulanlar varmış. Bu, benim çok garibime gitmişti. Kimileri saatlerine anlam katarken, kimileride bir değim ile "evde pinekliyor" . Ben zaman zaman bu iki eylemide yapıyorum blogcan.  Zaten çoğu insanda yapar bunu. Ama ben, çogu zaman "pinekliyorum".  

Ben dünyaya mutlu olmak için geldiğimi de hiç sanmıyorum. Eğer öyle olsaydı, yaşamına hayran olduğumuz insanlarda mutlu olabilirdi. Mutluluk anlık olarak gelip geçer zaten. Yaşamımızın bir evresinde bizi bir ziyaret edip geçer, geçerken bir selam verir adeta. Bir gününü yada birkaç saatini bizimle geçirir mutluluk. Unutulmaz bir gün yaşatır. Sonrada o gün son bulur... Aradan zaman geçer. Yine beklersin. Beklersin. Beklersin. Kimi zamanda yanı başımızdaki insanı ziyarete gelir mutluluk. O kişiyi o gün yada o saat dünyanın en mutlu insanı yapar. Ama o gün yada o saat bize bir saniyesini bile ayırmaz. Dedimya; bir kere bize uğrayıp selam verir. Sonrası meçhul. Günler belkide onu beklemek ile geçer. 

Yinede elden ne gelir ki. Bunada şükür... Hayatın kıyısında köşesinde, hiç görmediğimiz, hiç yaşamadığımız acılar var...


Diğer pazar yazıları: http://goo.gl/OAggvn

15 yorum:

 1. Mutlu olmak ya da mutsuz olmak meselesine hayatta çok kafayı takarsak hep mutsuz oluruz. Hayatı geldiği gibi yaşayıp yuvarlanıp gitmeliyiz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam le yan. Haklı olabilirsin. Sana katılmıyor değilim, ama hayatı geldiği gibi yaşamak pekte kolay olmuyor bazen.

   Sil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Elif. Bizi bir kere ziyaret ettiği zaman, ona iyi davranıp, onun kıymetini bilirsek, belki daha sık ziyaretimize gelebilir ^^

   Sil
  2. Buda böyle bir umut işte :/

   Sil
 3. Çok anlamlı bir yazı olmuş ellerine sağlık Mustafa Abi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Furkan. Güzel yorumun için teşekkür ederim. ^^

   Sil
 4. Merhaba :) Pazar yazılarını seviyorum gerçekten güzel yazıyorsun. Mutluluk, o konuya hiç girmeyeyim. görüşmek üzere. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Sema Gürpınar. Güzel yorumun için teşekkür ederim :) Mutluluk konusu biraz karışık doğrusu.

   Sil
 5. Selam Mustafa. Ben de yaşama ekmemiz gereken mutlu anlar ve seyir durakları ile ilgili bir video düşünüyorum. Epeyce konu var. Ne zaman başlarım bilmiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Mustafa. Senin videolarını zaman buldukça geceleri izleyip beğeniyorum. Ama bir türlü yorum yazamıyorum. Yazmaya niyet edipte yazamadığım çok oldu doğrusu. Haklısın, bu konuda değinecek çok şey var aslında.

   Sil
 6. Olaylara iyimser yönden bakarsan hep Mutlu olabiliriz aslınds Mustafa kardeşim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Emre Yıldırım. Aslında haklısınız. İyimser olmak her zaman iyidir. ^_^

   Sil
 7. Bende aslında bazen düşünürüm, dünyada ha mutlu olarak ölmüşsün ha mutsuz olarak, arada ne fark var ki? Ama mutluluk bence beklenmez, mutluluk bizim elimizde ve karşılıklı bir şey mutluluk. Birini mutlu edersen sende mutlu olursun. Son sözün gibi, bunlara da şükür. Beğenmediğimiz hayatlarımızı arayan kişiler var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Mustafa Türköz :) Ölüm olduktan sonra mutlu yada mutsuz ölmüşüz ne önemi var ki :/ Evet, haklısın. Belkide bizim bu beğenmediğimiz hayatı arayan kişiler vardır...

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.