Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

1 Haziran 2016 Çarşamba

Yak - Tekrar Oku - Yaz {mim}

Bugüne dek yazmış olduğum mim yazılarının içinde en zor olanı bu olsa gerek blogcan... Öyleki, ben mim'i hâlâ anlamış değilim. Anladığım kadarıyla kütüphanemizdeki kitaplar arasından yakılacak, tekrar okunacak ve yazılacak kitapları seçiyoruz. Sanırım bunun üç tur olması gerekiyormuş fakat bende bir tur olarak yazacağım. Başlamadan önce beni bu yazıya mimlemiş olan Sema Gürpınar'a teşekkür ediyorum. Şuradaki yazıdan yola çıkarak mime başlıyorum ---> Semadan Mim
İlgili yazı için buraya tıklayın
Yak.

Mario Mazzanti - Şah Mat

İlk olarak yakılacak kitaptan bahsetmek istiyorum. Çekmiş olduğum bu fotoğraf ile ilgili yazıyı buradan okuyabilirsiniz. Fotoğrafta yer alan ŞahMat adlı kitap, güzel bir polisiye/gerilim romanıydı. Bu mimi başlatan ve katılan herkes kitabı yakmak için farklı nedenler sıralamış. Benim nedenim şuradaki yazımda gizli.

Tekrar Oku.

Hande Altaylı - Aşka Şeytan Karışır

Bitirdiğim ilk andan beri tekrar tekrar okumak istediğim güzel, sıcacık bir romandı. Bu kitabı her okumak isteyişimde araya hep başka kitaplar giriyor. Fırsat bulursam tekrar okuyacağım.


Yaz.

Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna

Gerçek anlamda yaşayarak okuduğum bir kitaptı. Yaşayarak okumak durumundan şuradaki yazımda bahsetmiştim. Eğer bu kitabın sonunu yazabilseydim, Raif efendi ile Maria'yı evlendirirdim :D

Oldukça değişik olan bu mim'in yazısını yazdıktan sonra, sıra bu yazıyı paslamaya geldi. Bu yazıyı öncelikle tanıdığım bütün Mustafa'lara yönlendirmek istiyorum. Öncelikle; Mustafa Sönmez, Mustafa Türköz, Mustafa Türk. Daha sonrada, uzun zamandır blog alemine yaklaşmayan Ali Emre'yi ve Gökhan Tekin'i mim'e davet ediyorum. Canlanın biraz gençler. 

12 yorum:

 1. Beni kırmayıp mimi yazdığın için teşekkür ederim. Içlerinden okuduğum olmadı ama biraz fikir sahibi olmuş oldum. Sevgilerle. 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba sema, rica ederim. Bu kitaplarıda okumanı tavsiye ederim ☺

   Sil
 2. Ben de yakacak olsam Şah Mat'ı yakardım valla. Gördüğüne asla inanma adlı kitabı daha iyiydi okumadıysan tavsiye ederim. Hande altaylı severim, kahperengi hoşuma gitmişti okumadıysan o da tavsiyem olsun. Son kitap yorumuna da katılıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Naz. Gördüğüne asla inanma güzel bir kitaba benziyor doğrusu. Adı etkileyici. Hande Altaylıyı ilk olarak Aşka Şeytan Karışır ile tanımıştım. Ve açıkcası kahperengi, çok uzun zamandır peşinde olduğum bir kitap. Yani kahperengi' de alınacaklar listesinde. Hande Altaylıyı sevdim. Hatta geçtiğimiz günlerde Hande Altaylıdan Maraz adında bir kitap gördüm ve direk aldım :) Hande Altaylıyı seviyorum doğrusu. Yakacak olsan, yakacağın kitap şahmat olurmuş, tekrar okunacak ve yazılacak kitabını merak ettim doğrusu. Bu mime bir mimde senmi yazsan ☺

   Sil
 3. Yakma bölümü başlık olarak biraz farklı olmuş, ama güzel bir mimmiş, bende en kısa zamanda geri dönüş yapacağım Mustafa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Mustafa. Mim gerçekten değişik, ama güzel. Evet yak bölümü çok farkı. Bu mimde yer alan blogger' lar yak bölümü için çok enteresan şeyler yazmışlardı 😀

   Sil
 4. İlk kitabı hatırladım ;) Bende de epey yakılacak kitap var. Aslında kitaplar için bir abide bir anıt yapmak gerekli. İnsanlar gibi onlar da esiyor onların da bir şahsi var. Ve değerli bir düşünür gibidir kitaplar. Bazen yazarını bile geçer yazarından meşhur olur kıymetli olur kitaplar, her ne kadar tuhaf olsa da

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Mustafa. Sende kitap çok olduğuna göre, yakılacak, tekrar okunacak ve yazılacak kitapta çoktur ☺ Evet, bazı yazarlar bazen kendini aşıyor, çok ama çok güzel kitaplar yazıyor. Yazarın o anki psikolojik hali ile alakalı birşey sanırım.

   Sil
 5. Ilginc bir mim olmus. Sen bu mim isini neden anlamadin Mustafacim ya. Ne güzel iste ilginc sorular ile birbirimizi daha iyi taniyor, bakis acilarini ögreniyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ahu. Evet, bu mim biraz ilginçti ama güzeldi. Haklısın, mimler birbirimiz hakkında fikir sahibi olmamızı sağlar.

   Sil
 6. Geç olsa da mimi yazdım Mustafa, tekrardan teşekkürler mim için :)
  http://goo.gl/vgzEW3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhama Mustafa. Yorumun için teşekkürler. Yazdığın mim'e bakacağım.

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.