Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

20 Temmuz 2016 Çarşamba

Candan Özer - Kader [#Okudum9]

Soğuk, yağmurlu bir Sivas günüydü. Blog arkadaşım Mustafa ile Sivas'ta buluşmuş geziyorduk. Bu kitabıda o zaman almıştım. Aslında kitabı elime ilk aldığım anda anlamıştım, akıcı ve güzel bir hayata tanık olacağımı. Öylede oldu sahiden. Akıcı ve dopdolu bir kitaptı. 

Kitabın Konusu:

Neresi olduğunu bir türlü çözemediğim, fakat anlatıma göre oldukça güzel olan bir köyde geçmekte olaylar. Yani, en azından olayların bir kısmı. Kitabın başlarında tanıyacağımız karakter eda. Ailesi ile yaşayan eda, vakti zamanında üniversite sınavında güzel bir üniversiteye girmeye hak kazanmıştır. Fakat, o dönemde babasının hastalanması nedeniyle anne ve babasını yalnız bırakamayıp üniversiteye gitmemiştir. Ve ailesinin yanında kalmıştır. 

İlerleyen günlerde, köyünü bir süreliğine bırakıp şehire, okumak için gitmeyi planlamaktadır. 

Kitabın ilerleyen sayfalarında Haldun, Jülide, Eda'nın manevi abisi İsmail başta olmak üzere bir çok karakter girecektir... Bütün karakterler ile birlikte hikâye şekillenmeye başlayacaktır.


Kitap Hakkındaki Görüşüm:

Genel olarak akıcı olmak ile birlikte sürükleyiciydi diyebilirim. Bana göre tek eksi yönü, kitapta çok ama çok fazla karakterin olmasıydı. Kim kimin nesi, bazen bunu anlamakta zorlanıyordum, fakat genel olarak iyiydi diyebilirim. Okunabilir.

Kitap Hakkında Detaylar:
Yazar: Candan Özer
Yayınevi: Panama Yayıncılık
Sayfa: 768
Puanım: 2,5/5

2 yorum:

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.