Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

24 Temmuz 2016 Pazar

Pazar Yazısı #39

Bu yazı okur üzerinde kötü etki yarattığı gerekçesiyle, tarafımca kaldırılmıştır..

10 yorum:

 1. Boşvermişliğin gemisinde daha ne kadar yol alırız bilemeden hedefini şaşırmış kurşun misali boşlukta hızla ilerliyorum

  YanıtlaSil
 2. Mustafa, ben çok hassas biriyim.Senin pazar yazılarını da biliyorum.Ama bu yazın öyle bir oturdu ki içime yaşıma yakışır şeyler yazmam gerekiyor.Ama ben senin hanım versiyonunum sanki.Asla unutmam ve üzüntüm, hayal kırıklığım bütün yaşantıma yansır, soyutlayamam .Normal yaşamıma dönemem.
  Ah bir de ne idüğü belirsiz o darbe ve öncesi, daha da öncesi.Siz gençlerin böyle ucu nereye dayanır endişelerini yaşamanız haksızlık.Hayat bu kadar zalim olmamalı. Seni anlıyorum demenin yararı olmayacağını bile bile, şansının dönmesini dilerim oğlum.Ah bu pazar günleri...Neden bloğumun adı o?Bunun gibi yaşanmışlıklardan. İnşallah mutluluk güler yüzüne.Sevgilerimle oğlum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ece abla. İçimden geçenleri sürekli ve düzenli olarak yazmaya çalışıyorum. Genelde hep olumsuz şeyler yazıyorum ama ne yapayım. Başıma bir hadise geliyor, uzun süre etkisinde kalıyorum. İçime dert oluyor. Kafaya çok takıyorum. Bu iyi birşey değil, hasta eder belkide insanı. Ama elimde değilki kafaya takmamak.Bende sizinde ifade ettiğiniz gibi kolay kolay normal yaşamıma dönemiyorum. Sanırım beni anlayabilen, sayılı kişilerden biriside sizsiniz. Seninde hikâyeni az çok biliyorum abla. Ama bahsetmek istemiyorum şimdi kara pazarlardan. Güzel yorumun için teşekkür ederim abla.

   Sil
 3. Selam Mustafa, ben de uzun zamandır blog okumuyor ve kitaplara da ara verdim. Şöyle bir şeyler okuyayım dedim. Kamu kurumu mu staj yaptığın yer ? Diğeri imzalamak zorunda. Stajyer için bu kadar kuralcı olmamak lazım. Bir yerde her şey toparlanacak bi kesin.Umarim çabuk işlerin yoluna girer...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Mustafa. Bloglara dalmana sevindim. Ve yaklaşık bir haftadır yokluğunu bende fark ettim :) Neyse. iyi ettin gelmekle. Stajımı TCDD'da yapıyorum. ALLAH nasip ederse bu Cuma günü bitecek. Bende imzalar diye düşünüyorum. "inşaALLAH imzalar" diye içimden geçirmeden edemiyorum doğrusu. İyi dileklerin için teşekkür ederim Mustafa :)

   Sil
 4. Mustafa Yazılarını severek takip etmeye çalışıyorum ;) İçi Geçmiş devlet memuru zihniyetini kafana takmaman'ı diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba anonim :) Yazıları takip ediyor oluşunuza çok sevindim :) O müdür müsveddesi'nede dosyamı imzalasada imzalamasada iki çift sözüm var. Kısmet. Bundada vardır bir hayır (teselli cümlesi.)

   Sil
 5. Önce boş veriyoruz. Ama boş verirken yaşamamız gerekiyor ee o zamanda kafamızda yine aynı düşünceler. Bir şeyleri yaşayıp atlatmadıkça isterse yıllar geçsin boş vermek zor...
  Umut bazen iç sıkıntı insana

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın le yan. yıllar da geçse, dediğin gibi boş vermek hiçte kolay değil...

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.