Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

1 Ağustos 2016 Pazartesi

Bundan Yirmi Yıl Önce

Bundan yirmi yıl önce gelmişim bu dünyaya.  Bunu bana, e posta göndererek hatırlatan ve iyi dileklerde bulunan (sınırlı sayıdaki) iki arkadaşıma çokça teşekkür ediyorum. O arkadaşlar kendilerini çok iyi biliyorlar fakat, sanırım birbirlerini asla bilemeyecekler... Neyse. Gelmişiz işte bu dünyaya bir kere. Zannediyorum ki her ademoğlu bu dünyaya geliş nedenini Kuran-ı Kerim vesilesi ile biliyordur. Ve yasak elmada bir nevi bahane olmuştur. (tövbe tövbe)

Fakat birçok insan esas görevini yerine getirmekten acizdir. İşin bu taraflarına hiç el atmayacağım. İşin içinden çıkılacak gibi değil zaten blogcan. 30 temmuz günü, 20 yaşına gelmiş olduğumu fark ettiğimde, bu geçen 20 yılın ne kadar verimsiz olduğunu düşündüm. Bundan sonraki hayatım nasıl olur bilmiyorum. Bildiğim tek şey, yılların çok çabuk geçiyor oluşu. Bunu artık çok iyi anladım. Yıllar geçtikçe, yapılması gereken yeni şeyler çıkıyor ortaya. Hayat garip. Her saniye sona yaklaşıyor olmak, korkunç birşey olmasına karşın kimse bu korkunç gerçeği düşünüp korkmuyor. Ne garip. 

Günlerimin ve boş vakitlerimin geçmesi için kendime edindiğim hobilerim ile mutlu ve güzel dakikalar yaşamaya çalışıyorum. Bu güzel hobilerim olmasa ne yapardım bilmiyorum. Nefes aldığım sürece hobilerime zaman ayırmaya devam edeceğim.

Gezeceğim, eğleneceğim, fırsat buldukça kendimi geliştirmeye çalışacağım, bolca film izleyeceğim, bolca kitap okuyacağım ve blogumda yazmaya devam edeceğim... Fakat, şimdilik bu satırlara biraz ara vererek, çayımı daha fazla soğutmadan, içmeye devam edeceğim... Daha sonra tekrar görüşmek üzere blogcan.

8 yorum:

 1. Sağlık, mutluluk ve huzurla geçecek upuzun bir ömür diliyorum genç kardeşime...

  YanıtlaSil
 2. Aslında hayatın akıp geçmesine karşın yapmamız gereken tek şey dünyaya geliş amacımızı yerine getirmek olsa da sanırım her birimiz farklı amaçlara sıkı sıkı tutunmayı seviyoruz. Nice mutlu yıllara diyelim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Evet, ne yazık ki dünyaya asıl geliş amacımızı hiç düşünmüyor ve dünyalık işler ile meşgul oluyoruz. Üstelik bunun bedelini ağır ödeyeceğimizide çok iyi biliyor olmamıza rağmen... Teşekkür ederim :)

   Sil
 3. Bloğu Google üzerinden buldum yazılarını beğendim. Nice yıllara sağlık mutluluk dolu yıllar senin olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim ! :)

   Sil
 4. Nice yıllara Mustafa. Mutluluk dileklerimle..

  YanıtlaSil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.