Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

11 Ağustos 2016 Perşembe

Gravity [#izledim12]

"Hayatta kalma" konulu filmler her zaman daha çok ilgi çekici olmuştur benim için. Bu günde hayatta kalma konulu filmler arasından gravity adlı filmi izlemeye karar verdim blogcan. Filmi birazcık izledikten sonra gerçekten filmi çok ama çok beğendim. Ve tabii ki izlemeye devam etmeden önce bir tweet atıverdim. İşte o tweet; #gravitytweet . Filmi henüz yeni bitirdim ve hemen film ile ilgili bir kaç şey yazmak istiyorum. Artık bu yazıyı ne zaman yayınlarım, hiç bilmiyorum blogcan. Bu yazıyı yazdığım tarihi ise, yazının en altına eklerim. Çok uzatmadan filme geçeyim!

Gravity
Filmin Konusu:

Stone ve Kowalski, Explorer adlı uzay mekiği ile, hasar gören Hubble Uzay Teleskobunu onarmaya gider. Bu iki mühendis görevlerini yerine getirirken, telsizden aldıkları bir emir ile, bir an önce hubble uzay teleskobundan ayrılmaları gerekir. Rusyanın uzaya atmış olduğu bir roket ile uzayda bir enkaz yığını meydana gelir. Ve bu enkaz yığını hızla Stone ve Kowalski'nin bulunduğu Hubble Uzay Teleskobuna doğru gelmektedir. Bir süre sonra enkazın Hubble Uzay Teleskobuna çarpması sonucu, Stone ve Kowalski uzaya savrulurlar. Birbirleri ile iletişimleri kopan Stone ve Kowalski yaşama tutunmak için explorer'a geri dönmek zorundadırlar. Yeteri kadar oksijene sahip değilken explorer'a ulaşıp, yerküreye, evlerine dönebilecekler mi acaba ? 

Uzay boşluğunda kontrolsüz bir şekilde oradan oraya savrulurken, explorer'a geri dönmeleri gerekmektedir. Üstelik boşa harcayacak vakitleri yoktur. Zira oksijenleri hızla tükenmektedir. 

Fragman: 
Puanım: 4/5
5.6.2016

8 yorum:

 1. eFSANA bir film herkes izlemeli derim :)

  YanıtlaSil
 2. Ben ilk çıktığında arkadaşımla sinemada izlemiştim. Uzun süre etkisinden çıkamadık. Çok hoşumuza gitmişti:)

  YanıtlaSil
 3. Sayende dün akşam izleyip, çok sevdim. Uzay konulu filmler her zaman ilgimi çekiyor. Paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Yasemin. Filmi izlemiş olmana sevindim :) Ayrıca, filmi sevmiş olmanada :)

   Sil
 4. Oscar hede hedösünden önce ben de bir yazı yazmıştım bu filmle ilgili. Sanırım biraz fazla ödül vermiştim kendisine o derece beğenmiştim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Titania, haklısınız ama. Film gerçektende oldukça güzel. :)

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.