Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

22 Eylül 2016 Perşembe

İsimsiz Yazarlar [#izledim15]

Yine sıkıcı bir gün ve yine bir film izleme vakti. Sıkıcı olan günlerimde kafamı dağıtmak için genelde ya kitap okuyorum yada film izliyorum. İşte yine, bir film izlemenin mutluluğu ile bu yazıyı yazıyorum. İlgili tweet ---> #isimsizyazarlartweet.

İsimsiz Yazarlar
Filmin Konusu:

Yazarlar grubu üyesi olan arkadaşlar, iyi bir yazar olmak için çabalamaktadırlar. Her hafta yaptıkları toplantılar ile, yazdıkları ile ilgili konuşmaktadırlar. Birbirlerinin yazdıkları eleştirerek, birbirlerine yön verirler. Filmi büyük bir keyifle izlediğimi bildirmek istiyorum blogcan. 

Filmdeki ana karakterimiz Henry Obert. Yani bütün olaylara ışık tutan kişi Henry Obert. Bu filmi izlerken bu adamı seveceksiniz. Neyse. Henry ile birlikte Hannah Rinaldi, William Bruce ve John K. Butzin adında karakterlerde var. 

Bu filmde en çok sevdiğim kişi, Jhon K. Butzin. Evet evet, bu adama bayılıyorum. Çok ama çok komik bulduğum bu adam, filmdeki en renkli karakter diyebilirim.  Filmi izlerken sizlerde farkedersiniz. Ak saçlı ve gözlüklü olan bu yaşlı adam, filmdeki en güzel karakter bana göre. Kendisinden sürekli ismi ile hitap etmesi falan çok güzel. Sıklıkla kurduğu cümleler ise şu şekilde ;"con key batsın için bugün büyük gün", "cok key batsın bugün kükreyen arslanı bitirdi", "con key batsının kükreyen arslan kitabı amazon.com'da çok satanlarda olacak" 

Kükreyen Arslan adlı bir kitap yazar John K. Butzin, her toplantıda bu şekilde oldukça iddialı konuşmaktadır. :) Çok istediğin başarıyı elde edemesende, sevdim seni bay, batsın :D

John K. Butzin'den sonra ise, en eğlenceli karakter, şüphesiz, William Bruce. Evet evet, William'da çok komik. Elinde gezdirdiği ses kaydedici ile "bir roman fikri...", "roman için bir karakter ismi..." gibi gibi cümleler kurarak, anlık olarak aklına gelen fikirleri kaydetmektedir. Fakat hiçbirşey yazamamaktadır. 

Bana göre bu filmdeki en iyi karakter bu iki karakterdi. Birde Hannah var, o başka tabi. Mutlaka izlenmesi gereken bir film. 

Filmi izlemek için buraya tıklayın.

Fragman:
Puanım: 5/5

6 yorum:

 1. Selam Mustafa, aksiyon ve bilim-kurgu epeyce de polisiye seven biri olarak arada başka filmlere de bakıyorum. Bunu da listeme aldım. Başları sıkmazsa gerisi iyi gider, filmlerin...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa. Farklı türden filmler izlemek her zaman ruha iyi gelir. Bazen yaşama sevinci dahi verebiliyor. Bu filmde kısmen bir sevinç verebildi bana. Filmin sıkacağını sanmıyorum. Bence izlemelisin. Eğlenceli bir film sonuçta...

   Sil
  2. OMG yorum bile yapmışım burada ama filmi izlemeyi düşündüğüm tarih 3 Ekim 2018 hahahatdjidkfllnhdjj

   Sil
 2. Eğlenceliyse izleyeyim madem :D Konusu ilginç geldi hem :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Karga Ve Kız, mutlaka izlemelisin... Fragmanıda tekrar ekledim yazı içine...

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.