Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

2 Eylül 2016 Cuma

Cast Away [#izledim13]

Hayatta kalma konulu filmler izlemeye devam ediyorum blogcan. Bugün mübarek Ramazan ayının ikinci günündeyiz. Vakit geçirebilmek adına filmler izlemeye devam ediyorum bende. Son zamanlarda öyle çok yazı yazacak şey buluyorum ki. Artık yazılarımı yazdığım sıraya göre yayınlıyorum. Kronolojik olarak yayınlanacağı için bu yazıyı yayınladığımda belkide Ramazan ayının son günlerinde olacağız. Belkide bitmiş olacak mübarek Ramazan ayı. Neyse. Çok uzatmadan konuya girmek istiyorum blogcan. Bu kez izlediğim film; "Yeni Hayat". Aslında bu filmi ben çok ama çok önce tv'de görmüştüm. Evet, o günleri hatırlıyorum blogcan. 2000 yapımı olan bu filmi izlemeye henüz yeni fırsatım oluyor. Yani tam 16 yıl sonra... Filme izlemeye başlayıp bir tweet atıverdim: #tweet


Filmin Konusu:

FedEx adında bir şirkette çalışmakta olan Chuck sürekli olarak şirketi ile ilgili olan sorunları çözmek için dünya genelinde seyahatlere çıkmaktadır. Düzenli bir ilişkisi olan Chuck, yoğun iş temposundan dolayı bir türlü evlenmeye fırsat bulamamaktadır. Bir gün yine bir sorunu çözmek için Malezya'ya gitmesi gerekecektir. 

Yola koyulduklarında, uçak güney pasifik civarından bilinmeyen bir nedenden dolayı düşer. Chuck kendine geldiğinde gözlerini ıssız bir adada açar. Chuck, tam 4 yılını bu adada tek başına geçirecektir. Chuck'in öldüğünü düşünen sevgilisi ise bu süre zarfında bir başkasıyla evlenmiştir. 

Bu koskoca 4 yıl Chuck için nasıl geçecektir ? 

Fragman:

Puanım: 3/5
7.6.2016

3 yorum:

 1. Heyy oldukça farklı bir filme benziyor. Film 2000 yılına ait olduğundan kalitesi fazla iyi değil..
  Ama bu tür filmlere bayılırım sana Sona Doğru filmini tavsiye ederim tek kelimeyle mükemmel :)
  Konusu okyanusta tek başına gezinti adam kaza yapar ve ıssız bir yerde mahrum kalır oradan kurtulmak için yol arar..
  Hoşçakal :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Film aslında çokta kalitesiz sayılmaz. İzlenebilir bir film bence. İlk fırsatta sende izlemelisin...

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.