Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

11 Eylül 2016 Pazar

Pazar Yazısı #46

Bu yazı okur üzerinde kötü etki yarattığı gerekçesiyle, tarafımca kaldırılmıştır..

10 yorum:

 1. Bu pazar yazınızı daha umutlu bulmayı ummuştum. Allah'ın izniyle umudun hiç tükenmediği pazarlarınız olur inşallah. İnsanlar hayatlarımızdan gelip geçiyorlar ve her biri birer misafirler aslında. Hepimizin Rabbimizden başka kimsesi yok. Uzun zamandır bu gerçeği unutmadan yaşıyorum. Böylece açtıkları yaraların derinliği biraz olsun azalıyor. En iyi doktor yine insanın kendisi değil midir zaten? Sizce de artık güzel şeyler düşünmenin zamanı gelmedi mi? Düzelmesini umduğunuz şeyler düzelmiyorsa belki bunda bir hayır vardır. Bolca dua etmenizi öneririm. Her şey gönlünüzce olsun. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar. Öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum. Umutlu olmayı bende çok ama çok istiyorum fakat, ufukta hiç umut ışığı yok. Ben o ışığı çok bekledim. Oysa ufukta kaybolmayı tercih etti. Evet, Rabbimizden başka kimimiz var ki... Ben her zaman en hayırlısı için dua ediyorum. Ben duaya inanan biriyim. Bu yaşıma kadar hep dua ettim. Belkide dualarla yaşıyorumdur, bilemiyorum. Dua etmeyede devam edeceğim daima. Hz. Ali'nin güzel bir sözü var;
   Allah’ım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle, hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı eyle…
   Aynende öyle...

   Sil
  2. Gönülden amin diyorum. Dünya dua ile dönüyor. Dualarınızın kabul olması temennisiyle...

   Sil
 2. Heyy yine mi hüzünlü bir blog yazısı kendini toplanan lazım evde otur otur nereye kadar !! Daha gencsin hayat hep güzel mutlu sevgi dolu aşk dolu geçmez ki kendine uğraş bul mümkünse ev dışı olsun.. Herkesin bir sorunu bir dramı var ama sen kendini böyle salıverilsen olmaz ki hep yarına güzel notlar bırakarak uyan :)
  Kendine iyi bak karamsar çocuk :)
  Nur A.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba özgürlük savaşçısı. Evet, ne yazık ki yine hüzünlü bir pazar yazısı oldu. Şuan bu yoruma cevap yazarken aklımda bir yeni yazı fikri daha vardı. Ve oda biraz bunlar gibi olacak sanırım. Yaşım daha genç evet. Erdem Bayazıt'ın bir şiirinde güzel bir mısra var bilir misin ? Ne demiş şair;
   Yaşımdan yorgun, yaşımdan telaşlıyım bu günlerde...
   Kaç yaşımdayım sahi ? Saymadım, bilmiyorum...
   Paylaşmış olduğum bu güzel şiirin tamamı için BURAYA TIKLAYABİLİRSİN :) Birden aklıma gelmişken bu şiiride paylaşmak istedim. Bu arada tavsiyeni beğendim. Ev dışı bir uğraş, belkide bir hobi bulmalıyım. Bu ruh halime iyi gelebilir belki... Güzel günlerde, güzel yazılar ile görüşmek dileğiyle.

   Sil
  2. Hobi güzel bir fikir :) Yaşadığın yerde bir çok aktivite vardir :)
   Eğer derin bir uğraş istersen iş bulmalin evde kapanma sana isim buldum galiba karamsar çocuk karamsarlık seni hapsetmiş ..

   Sil
  3. Evet, hobi en iyisi. Bir ara etrafıma bir bakınacağım, benim tarzıma yakın neler var diye. Olsun, ben alıştım bu karamsar hale. Yıllardır böyleyim zaten.

   Sil
 3. Mustafa, galiba biz blog yazarlarını "asosyal" ağında toplayacaksın. Böyle bir şey yapabilirsin. Sadece blog yazarları için olsun yeni proje... Ayrıca spor yap çok iyi gelir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa, bloggerlara ait bir medya güzel bir fikir aslında. Fakat deneyip denememek konusunda kararsızım, sonu hüsran olmazsa çok güzel bir şey olur aslında. Spor konusu güzel Mustafa, o konu ile ilgili, bazı planlarım var, spor hayatımın bir parçası olacak çok yakında, tıpkı blog gibi...

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.