Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

18 Eylül 2016 Pazar

Pazar Yazısı #47

Çok fazla durmayacağım blogcan. Adettendir diye, bu pazar yazısındada birkaç kelam edip gideceğim. Daha sonra Kaldırmak zorunda kalmamak için, güzel şeyler hakkında yazmak istiyorum. E tabii ki güzel şeyler yazabilmek içinse, güzel şeyler yaşamak gerek ama o başka Bir mesele. Şu sıralar çok değişik günler yaşıyorum. Değişen hallerimi tarif etmek, inan kolay değil blogcan. Bu son iki-üç ayda, bugüne dek yaşamadığım şeyleri yaşadım. Başıma gelmeyen kalmadı. Bu hadiselere yakından tanık olan sevdiklerimden ve sevenlerimden de özür diliyorum. 

Farkettimde, bu yılki tatilin son pazar yazısı olacak bu yazım. Ne acı ... Çok güzel tatil yaptım , huzurlu bir tatil yaşadım diyemeyeceğim . Buda acı olan bir diğer şey işte. Aklıma geldikçe deli olduğum, çıldırdığım şeyler var. Bunlar, katil olmak için birer sebep aslında. Aklımdan geçen şeyleri aralıksız yarım saat düşünsem, söz konusu kisi / kişileri ve kendimi öldürecek duruma gelebilirim. Sabrettiğim Bir çok husus var. Sanırım sakin olmak ve bazı şeylere sabretmek zorundayım. Sen yardım et bana yarabbim. 

Tatilin son pazar yazısını yazıyorum diyordum... Hiç bir işim, hiç bir sorumluluğum olmadığı bu tatil günlerinde bu halde geldiysem eğer, okul günlerinde işler dahada kötü olacak gibi görünüyor... Bir hafta içinde okulum başlıyor. Altta Olan derslerimden bu dönem geçmem gerek. Bu yıl yeni gireceğim bir sınav için bir dersaneye gideceğim. Dersaneye kaydımı yaptım. 9 aylık bir hazırlık sürecine gireceğim. Bir sınava hazırlık süreci, benim için en zor ve en stresli süreçlerden birisi. Alttaki derslerden geçemezsem; okul bir yıl daha uzayacak ve gitmiş olduğum dersane ve 9 aylık hazırlık süreci boşa gitmiş olacak. İşte bu, stresin dahada artmasına neden oluyor. 

Bundan Sonra neler olacak, hiç ama hiç bilmiyorum blogcan ...

...
Ayrılıktan zor Belleme ölümü ...
Diğer pazar yazıları:  http://goo.gl/OAggvn

8 yorum:

 1. Umuyorum ki tatilde yaşadığın tüm sıkıntıları bir tarafa bırakırsın. Okulun sana iyi geleceğini düşünüyorum. Enerjini düşünme. Ayrıca senden daha eğlenceli pazar yazılarıda gelecek eminim. Kendine iyi davran. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Yasemin. Güzel yorumun için teşekkür ederim. Okulların tekrar açılması ile, bende kendimi motive ederek bazı şeyler ile meşgul olmayı deneyeceğim. İnşaALLAH daha güzel günler göreceğim... Daha güzel pazar yazılarında görüşebilmek dileğiyle...

   Sil
 2. Her şey sınav oldu Mustafa. Sınav, koşuşturmaca derken her şey karışıyor gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa. Aynen öyle ne yazık ki. Ama bir yandanda böyle şeyler gerekli gibi. İnsanın bir uğraşı olmalı. Kendimden biliyorum. Bir işim bir sorumluluğum olmadığında aklıma türlü türlü şeyler geliyor... Birşeylerle meşgul olmak güzeldir. Güzel olduğu kadar zorda oluyor tabi...

   Sil
 3. Sınavları bu kadar çok kafana takarsan seni yiyip bitirecek Mustafa. Belki söylemesi kolay ama olaya daha relax bakmak lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Muhammet. Aslında haklısın. Olaylara pozitif ve relax yaklaşmak gerek. Her ne kadar bunu başaramasamda, denemekten başka çarem yok gibi...

   Sil
 4. Umarim her sey istedigin gibi olur.

  YanıtlaSil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.