Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

14 Aralık 2016 Çarşamba

Destiny Serisi - Toni Blake

Yeni bir seriye adım attığımı, bu kitabı okuyup bitirmeden önce düşünemezdim. Sıradan bir kitap gibi gelmişti ilk başta bana. Kitabın sonlarına doğru "bu yazardan başka kitaplarda okumak isterim" diye geçirmiştim içimden. Birde öğrendim ki, Toni Blake, yazmaya devam etmiş ! 

Bu cümleler sana yabancı mı geliyor blogcan ? Aslında daha öncede Rizolli & Isles serisine değinmiştim. Rizolli & Isles serisinin ilk kitabı hakkında görüşlerime de değinmiştim. O seri tamamen, polisiye ve gerilim türünde bir seriydi. O seriye tabii ki devam edeceğim.

Şimdi ise, daha önce okumuş olduğum Deli Dolu Bir Yaz adlı kitabın devamı niteliğinde kitaplardan bahsedeceğim. Deli Dolu Bir Yaz adlı kitaptandan şurada bahsetmiştim. Bu kitap serisinin konusu ise, genel olarak aşk...

Yani bir birinden farklı iki tür seri okuyorum. İki yazarda kendi türlerinde oldukça başarılı...

Destiny Serisi genel olarak Destiny kasabasında geçiyor. Bu kasabada birbirleri ile ezelden beri düşman iki aile yer alıyor. Fakat bu ailenin fertleri yani yeni üyeleri yıllar yıllar sonra yine destiny kasabasında bir araya geliyor ve aşk yaşamaya başlıyorlar... Bak şimdi yine heyecanlandım ! Ne deli dolu bir kitaptı sahiden ! Deli Dolu Bir Yaz adlı kitabı mutlaka sende okumalısın blogcan ! Destiny kasabasında yaşananlar o kitapta çok ama çok güzel şekilde anlatılmış. Şu sıralar serinin ikinci kitabı ile meşgulüm...

Toni Blake

Destiny serisinin yazarı Toni Blake hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsin blogcan. Ben kendisini twitter hesabından takip ediyorum. Sahiden de okunmayı ve takip edilmeyi fazlasıyla hak ediyor !

Sözü fazla uzattığımın bende farkındayım blogcan. Şimdi daha fazla uzatmadan serideki kitaplardan bahsedeceğim... Serinin aşk temalı olduğunu söylemiştim zaten. Fakat alışılmışın dışında bir aşk hikâyesi bu. Canan Tan kitapları gibi değil...

Serideki kitaplara gelecek olursak, sıralama şu şekilde ;
 1. Toni Blake - Destiny Serisi 1 - Deli Dolu Bir Yaz (Kitap Yorumum İçin Tıklayın)
 2. Toni Blake - Destiny Serisi 2 - Aşkların Son Durağı (Kitap Yorumum İçin Tıklayın)
 3. Toni Blake - Destiny Serisi 3 - İyi Dilekler Yolu
 4. Toni Blake - Destiny Serisi 4 - Yeni Günün Işığı
 5. Toni Blake - Destiny Serisi 5 - Baharı Beklerken
Seri hakkında yeni kitaplardan ve gelişmelerden anında haberdar olmak için; yazarın kendi sitesinde, bu seri ile ilgili sayfayı ziyaret edebilirsin. Yazarın sitesinde yer alan kitapların kapakları bizim ülkemizdeki kitaplardan farklı. Bu serinin ülkemizde basım ve dağıtımını nemesis yayınları yapıyor. Bu nedenle nemesis yayınlarının şu adresini de takip etmelisin !

Bu güzel seriye dair yazacak çok şey olduğuna eminim. Fakat yazmadan önce okumak gerekiyor !

Serideki kitaplar okundukça, kitaplar hakkında yazı yazılacak ve bu sayfada ilgili kitaba bağlantı verilecektir. 

#Bu yazı ile güncelleme 14.12.2016 / 13.28'de yapıldı.
#Bu yazı ile ikinci güncelleme 28.03.2017 / 15.41'de yapıldı.

2 yorum:

 1. Deli Dolu Bir Yaz kitabını okuduktan sonra gerek duymadık diğerlerine sanırım. :) Kitabı okurken sevmiştim ancak neredeyse hiç iz bırakmadığını da söylemeliyim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar. Yorumunuz cidden beni şaşırttı. Deli dolu bir yaz gerçektende okurda iz bırakacak türden bir kitap. Ben şuan serinin ikinci kitabına başladım. Ve şu rahatlıkla söyleyebilirim ; en az serini ilk kitabı kadar güzel.

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.