Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

29 Aralık 2016 Perşembe

Hande Altaylı - Aşka Şeytan Karışır [#Okudum13]

Aşka şeytan karışır... Bu kitabı ikinci okuyuşum oldu blogcan. Evet, daha öncede okumuştum bu kitabı. Fakat bu kez nedense çok daha uzun sürede bitirdim kitabı. İlk okumamda bir hafta gibi kısa bir sürede bitirmiştim. Bu kez o kadar da çok vakit ayıramadım ne yazık ki bu kitaba... Yinede genel olarak güzel bir kitaptı.

Kitabın Konusu:

Bu kitaptaki ana karakterimiz Aslı. Aslı henüz küçük yaşta anne babasını kaybetmiş güzel bir kızdır. Üniversite çağlarında olan Aslı, ailesi ve akrabaları tarafından dışlanmış olan teyzesi Jülide ile yaşamaktadır. 

Birde Aslının sevgilisi kirpi vardır. Gün gelir Aslının teyzesi Jülide ölür. Aslı, teyzesi Jülide'nin ölümü ile iyice yalnız kalır. Tabii ki bu süreçte Jülide'nin sevgilisi olan ömer çıkagelir. (Kitap boyunca bu adama çok küfür ettim.) 

Teyzesinden kalan paranın suyunu çekmesi ile Aslı, sevgilisi kirpinin evine taşınmaya karar verir. Teyzesinin evinden eşyalarını alıp kirpinin evine gitmeye hazırlanırken, ömer şarhoş bir şekilde Jülide'nin evine gelir... Ertesi sabah Aslı ile ömer aynı yatakta sarmaş dolaş uyanır. Anlayın işte. 

(Aslının demek ki ruhunda böyle bir o........ varmış ki, böyle bir şey yaşamaktan çekinmedi.) Aslı, sevgilisi kirpiyi ömer denen ... ile aldatmaya devam eder. Günün birinde kirpi Jülidenin evine, Aslının yanına gelir. Aslı kapıyı açar açmaz burnunun üzerine sert bir yumruk yiyerek yere yığılır. Bunun üzerine ömer'den başka çaresi olmadığını düşünen Aslı tamda o sırada, ömer'in evli olduğunu öğrenir... Dahasıda var ; ömer, Aslının ve Aslının teyzesi Jülidenin etrafındaki tüm kadınlarla birlikte olmuştur ! 

Artık sevgilisi kirpi'yi sonsuza dek kaybetmiş olan Aslı, yeni bir hayat kurmaya çalışır. Artık yeni hayatında işe girdiği şirketteki patronu çekiç kafa ve Aslının arkadaşı Nalan vardır. Peki ömer, Aslının hayatını daha ne kadar değiştirecektir ? Aslının başına başka neler gelecektir ? Bu soruların cevabı, kitabın bir sonraki sayfalarında...

Kitap Hakkında Görüşüm:

Genel olarak okuru meraklandıran bir kitap. Fakat beni çok fazla gerdi ve sinirlendirdi. Kitap boyunca, ömer karakterinden nefret edeceğinize eminim.

Kitap Hakkında Detaylar:
Yazar: Hande Altaylı
Yayınevi: Remzi Kitapevi
Sayfa: 206
Puanım: 2/5

4 yorum:

 1. Sık sık gördüğüm bir kitap ama okumayı düşünmemiştim hiç. Belli ki ömer karakteri sinirlerimi çok bozacak gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ömer karakterinin sinirlerini bozacağını düşünüyorum. Ben okurken biraz fazla gerildim. "Böyle insanlarda mı var be !"diye çokça sinirlendim. Genel olarak güzel bir kitaptı yinede.

   Sil
 2. Hande Altaylı, kurgusu ve dili sayesinde kolay okunabilen, akıcı kitapların yazarı. Tüm kitapları zevkle okunabiliyor. Okumadıysanız tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, Hande Altaylı'nın kurgusunu ve dilini bende beğendi. Zaten bu kitabı ikinci okuyuşumdu, yazıda da belittiğim gibi. Bende ilerleyen günlerde okumak üzere Hande Altaylı'dan Maraz adlı kitabını aldım. Onuda ilerleyen günlerde okuyacağım. Tavsiye için teşekkür ederim.

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.