Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

31 Ocak 2017 Salı

İkinci Şans [#izledim20]

2016, 18 kasımda vizyona giren İkinci şans adlı filmi bugün sinemada izledik. Bugün günlerden ne mi ? Bugün 27 kasım 2016. Bugün izlemiş olduğum film hakkında görüşlerimi bugün buraya yazıyorum. Fakat, ne zaman yayınlarım, siz ne zaman okursunuz bilmiyorum...

Avm girişinde yer alan film afişlerinde filmleri karıştırarak, izlemiş olduğum bu filmin adını ikimizin yerine sandığım doğrudur. Neyse ki bu yanlışı fark etmem uzun zaman almadı ve yanlışlığı düzelterek, filmin gerçek adının İkinci şans olduğunu fark ettim.


Filmin Konusu:

Filmdeki ana iki karakter, matematik öğretmeni olan yasemin ile, restoran sahibi olan Cemaldir. Bu ikilinin yolları, çocukları vasıtası ile kesişir. Bir önceki evliliği nedeniyle zor günler geçiren yasemin, aynı zamanda kızına sahip olmaya çalışan bir annedir. Cemal ise, işine düşkün geniş çevreye sahip bir adamdır. Bu ikili zamanla birbirlerini tanır ve yakınlaşmaya başlarlar...

Fragman:


Puanım: 4/5

10 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Merhaba Lady. Film hakkındaki görüşlerim gayet olumlu. İzlemeni tavsiye ederim. Pişman olmazsın bence.

   Sil
 2. Uzun zaman olmuş. Bu filme ben de gitmek istiyordum ama kaçırdım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Naz. Evet, yazıyı uzun zaman önce yazmıştım. Panelde yayınlanmayı bekleyen öyle çok yazı var ki... Sanırım aylar sonra sıra gelecek o yazılarada... Filmi kaçırman kötü bir şanssızlık olmuş doğrusu. Mutlaka izle bence.

   Sil
 3. Filmi izlemedim , şu aralar yerli yapımlardan izlemek istiyorum aslında ama 15 tatil dönüşü sinemaya saklamak hevesimi daha mantıklı sanki :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Kitap Eylemi. Aslında yerli yapım izlemek istememekte haklısın. Bende gelende yerli yapımları beğenmiyorum. Ama inan bana, bu film istisna olacak. Bir şansı hak ediyor ;)

   Sil
 4. Ozcan Deniz filmleri nedendir bilmem hep itici gelmistir bana. :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Nermin. Sende o halde Nurgül Yeşilçay için izle :) Film gerçekten güzel çünkü.

   Sil
 5. Sen de zaman yolculuk yapabiliyorsun anlaşılan Mustafa :) Kasımda sinemalarda yazısını görünce acaba eski bir yayını mı açtım diye adres çubuğuna baktım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahaha :D Senin yanıltmak istemezdim Mustafa :))) Evet, eski bir yayını açtın, ama bu senin hatan değil. Tamamen benim hatam :D Yayınları geç yayınlıyorum.

   Taslakta hazır olarak yayınlanacağı günü bekleyen öyle çok yazı var ki... Sırayla yayınlıyorum Mustafa. Zamanda yolculukta iyi oluyor aslında. Böylesi iyi. Anıları kaydetmek, senin tabirinle "Hayatı Kaydetmek" bambaşka birşey.

   Diğer insanlar gibi, hayatı facebookta yada instagram'da kaydetmektense tamamen kendine ait bir sitede, blogda kaydetmek çok daha doğru birşey.

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.