Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

1 Ocak 2017 Pazar

Pazar Yazısı #62

Şuan bu paragrafı üçüncü yazışım... İki kez sildim bu paragrafı. Bir türlü karar veremedim, nasıl başlasam bu pazar yazısına ? Neyse, başlayayım da, belki devam ederim yazdıkça.

Son zamanlarda bu konuda eskisi kadar iyi değilim. Bilmem ki ne oldu böyle ! Neyse, yinede bahsedeceğim birşeylerden. 

(yanlışlıkla basılan shift tuşu "yapışkan tuşlar" uyarısı verir... Bunun ne anlama geldiğini ben bilmem ki !)

Üst paragrafta yer alan bir kelimedeki yanlışlığı düzelttikten sonra devam ediyorum. Yanlış mı ? Yoksa yalnış mı ? Neyse, tekrar bu polemiğe girmeyeceğim. Bunun doğrusunun "yanlış" olduğunu öğrenmiştim zaten...

Günlerim Destiny kasabasından maceralara tanık olmakla geçiyor... Biraz ateşli maceralar... Tıpkı eski günlerde olduğu gibi ! Bu kitabı okudukça daha çok okuyasım geliyor. Aslında edebiyatta bu tür kitaplarda varmış... Farklı, güzel ve cesur kitaplar bunlar. Oysa hepimizin içinde vardır böyle düşünceler, kaç kişi bunu dile getirebiliyor peki ! ? Öyle değil mi blogcan ? 

Aşk & Erotik kitapların tekrar gün yüzüne çıkmasına vesile olan kitap, Grinin Elli Tonu imiş. Bununla ilgili bir yazı okumuştum. Gerçektende öyle değil mi ama ? Grinin Elli Tonu çıktığında milyarlarca satmadımı ? Grinin Elli Tonu, filmi yapılmadımı ? Yapıldı tabii ki ! Hatta Grinin Elli Tonu'nun devamı niteliğinde olan ikinci kitabı Karanlığın Elli Tonu'da film oluyor. 10 Şubat'ta vizyona girecek olan filmin fragmanları gelmeye devam ediyor. Kutlarım seni James, cidden iyi iş çıkardın ! Bir kadın olarak böyle bir kitabı yazıp yayınlayacak cesarete sahip olman takdire şayan ! 

Aslına bakarsan, benim bir tespitim var bu konuda blogcan. Bunu sana daha sonra söyleyecektim fakat şimdi söyleyeyim lafı açılmışken. Erotik romanların yazarların neden hep kadın oluyor ? Sylvia Day'ın Crossfire serisi var. Hani Sana Soyundum adlı kitapla başlayan seri. Sonra Toni Blake'in Destiny serisi var. Deli Dolu Bir Yaz ile başlayan seri. Ve E. L. James tarafından yazılan Elli Tonu serisi. Şu herkesi bildiği, en azından adını duymuş olduğu Grinin Elli Tonu adlı kitapla başlayan seri...

Sylvia Day, Toni Blake, E. L. James, bunlar hep bayan yazarlar. Ve öyle bir yazmışlar ki ağzım açık kalıyor okurken. Sen bu olayı böyle betimleyecek kadar ne yaşadın be kadın ? Kadınlar nasıl yaşıyormuş o olayı öyle ? Neyse, blogcan. Bu başka bir yazının konusu. Bundan daha sonra bahsedeceğiz. Şimdi sırası değil, pazar yazısı yazıyoruz şurada. Rahat dur. Sende hiç dur demiyorsun bana be ! Anlatsam dinleyeceksin yani ! 

Bu konuyu rafa kaldıralım blogcan, merak etme. Bu cesur bayanlardan ve kitaplarından daha sonra detaylı olarak bahseceğim. Not aldım bir kenara...

Şuan tarih 31.12.2016 ve saat 22.07. Bu gece yılbaşıymış. Öyle söylüyorlar. Ben yılın sonu diye biliyordum oysa. Şu sıralarda twitter'da hashtag yarışı var sanırım. Yeni yıl ile ilgili tweetler, Mekkenin fethi ile ilgili olan tweet'lerle yarışıyor... Neyse, bu konu sıkıntılı gibi biraz.

Uykum geliyor yavaş yavaş. Sanırım uyuyacağım. Uyandıktan sonra ise, hızlı bir şekilde kitaplarımı okumaya devam edeceğim. Okunmayı bekleyen öyle çok, öyle güzel kitaplar varki...

Diğer Pazar Yazılarım: http://goo.gl/OAggvn

2 yorum:

 1. Galiba erotik edebiyatını kadınların işi olarak görüyorlar. Hani vardır ya "erkek adam" diye bir tabir, galiba burada da bu işi kadın işi olarak görüyorlar. Benim yorumum bu şekilde. Ama bu düşünce yanlış onu da söyleyeyim.

  Bu arada biraz bu blogla ilgilen artık :) Başka bloglarda yazıyorsun biliyorum :) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa :) Bu benim kendi görüşüm. Yani benim tespitlerim böyle. Okuduğum bütün erotik kitapların yazarı hek kadın. Bilmiyorum, belkide bana kadın yazarlar denk geliyordur :D Bu arada takipte olduğumu bilmiyordum :D Burası için güzel paylaşımlar var taslakta :)

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.