Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

5 Şubat 2017 Pazar

Pazar Yazısı #67

Bir kaç şarkı sonra kendime gelebildim. Evet. Şimdi yazabilirim pazar yazımı. Bu serinin sonu nereye gidecek inan bilmiyorum blogcan. Ama devam ediyorum işte... Bugün ile birlikte tam 67 hafta oldu. Aradaki diğer yazılarıda saymıyorum bile. Önceden Pazar yazıları mı vardı ? Diğer sitede yazdığım yazıları hiç söylemiyorum zaten.

Şu sıralar güzel bir şiir ve dergi keşfettim blogcan. Daha önceki pazar yazılarımda da söylediğim gibi; uzun zamandır bir dergi takip etmek istiyordum. Ve bu nedenle çeşitli edebiyat dergileri denedim. Bir dergi okumak ve sürekli takip etmek istiyordum. Çok denedim ama popüler dergilerden hiçbirine ısınamadım. Olmuyordu bir türlü. Hep bir yerde eksiklik hissediyordum. Tarifsiz bir his işte ne bileyim. Ama aradığım dergiyi nihayet buldum. Meğer uzaklarda aramakta hata etmişim. Benim bundan sonra takip edeceğim dergi ise Karanfil Fanzin. Bana bu dergiyi sevdiren etkenlerden biriside Elmanın Kararan Yüzü adlı bir şiir. Şiiri okumak ve dinlemek için buraya bakınız. Dergiyi sevmemdeki en önemli etkende, tamamen Sivas ürünü olması. Dergi Sivas'ta yayınlanıyor. 

Bende daha önce bahsettiğim gibi, bir roman yazmaya karar vermiştim. Bugün onun üzerine biraz beyin fırtınası yaptım. Bol betimlemeli güzel bir eser olacak. Romanım hakkında aldığım kararlardan en önemlisi, karakter ve mekân isimleri üzerine. Mekân ve karakter isimleri ya a,b,c şeklide olacak yada farklı bir kelime olacak. Gerçek insan isimleri yada gerçek mekân isimleri kullanmayı düşünmüyorum. Bununda haklı sebepleri var tabii ki. Ama orası pekte önemli değil şimdi... 

Gitmeden önce bir şarkı/türkü bırakıyorum buraya... #ClickHere 

Diğer Pazar Yazılarım : http://goo.gl/OAggvn

2 yorum:

 1. Pazar yazılarında bir yılı çoktan geçmişsin Mustafa, tebrikler :) Şiiri sesli dinledim, son mısrası çok hoşuma gitti.

  "Yaşamak hayatın neresinde durmaktı?"

  Bu mısrayı okuyunca duraksadı beynim biraz, şöyle bir hayatımı da analiz ettim, güzel oldu şiiri dinlemek. Teşekkür ederim paylaştığın için :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa. Evet, Pazar yazıları hâlâ devam etmekte :) Uzun zamanda devam etmeyi düşünüyorum bir sıkıntı olmazsa.

   Şiir gerçekten çok güzel. Paylaşmak istedim bende. :)

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.