Black Mirror 3. Sezon 1. Bölüm (Konusu - Türkçe Dubjal İzle)-Mustafa Alnıak | Ta Kendisi
Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

14 Mart 2017 Salı

Black Mirror 3. Sezon 1. Bölüm (Konusu - Türkçe Dubjal İzle)

Black Mirror
Uzun zaman evvel keşfettiğim ve severek takip ettiğim sayılı dizilerden birisidir Black Mirror. Bu diziyi diğer dizilerden ayıran ve kendini sevdiren çok fazla yönü var. Bunlardan en önemlisi kalite. Evet, dizi oldukça kaliteli. Her bölümü bir birinden güzel. Ve biraz garip olacak ama, her bölümde oyuncular ve konu değişmekte. Bu, ülkemizdeki dizilere nazaran çok farklı bir dizi olmasını sağlıyor. Hiç izlemeyenleri diziyi izlemeye davet ediyorum. Ve 3. Sezon 1. Bölüm üzerine biraz ahkâm kesmek istiyorum blogcan. #tweet

Sosyal medya çılgınlığı kontrolden çıkarsa durumumuz ne olur ? Bu sorunun yanıtını bizlere sunan muhteşem bir black mirror bölümü olmuş. İnsanların birbirlerine puanlar verdiği ve puanlara göre saygı gördüğü bir dünya düşünün. Taksiye ile bir yere gidiyorsunuz taksiden inince taksi şoförüne 5 yıldız üzerinden puan veriyorsunuz oda size puan veriyor. Çevrenizdeki her insandan 5 üzerinden 5 yıldız alabilmek için sahte gülücükler atmak zorunda kalıyorsunuz. Zira gittiğiniz her mekân puana göre insanları içeri alıyor. Mesela yalnızca 4.3'ün üzerindeki kişilerin girebileceği bir bar düşünün. Yada farklı bir mekân.

Black Mirror 3. Sezon 1. Bölüm - Lacie

Black Mirror 3. Sezon 1. Bölüm Konusu:

Sosyal medya ve beğeni çılgınlığının ileri boyutunu gözler önüne seren bu bölümde ana karakterimiz Lacie, iş yerine yakın olan bir semtte ev almak istiyor. Çünkü artık erkek kardeşi ile aynı evde oturmak istemiyor. Fakat bir sorunu var. Oda ev fiyatlarının çok pahalı olması. Ancak eğer 4.3 puanın üzerine çıkabilirse %20'lik bir indirim almış olacak. Bu şekilde çevresindeki insanlara yüksek puanlar vererek, o insanlardan olumlu geri dönüş alıp evi almaya karar veriyor. 

Birde diğer durum var ki, esas olaylar orada başlıyor diyebiliriz. Lacie, bir gün eski arkadaşının evleneceği haberini alıyor. Ve arkadaşı tarafından düğüne davet ediliyor. Fakat bu, puanı 4'ün üzerinde olduğu zamandı. Lacie düğüne gitmeye çalışırken bir takım sorunlar yaşıyor ve toplum içindeki olumsuz davranışlarından dolayı puanı 2'in altına kadar düşüyor. Bu kadar seviyesiz bir kişinin düğünde yeri olmayacağını ve o düğüne giremeyeceğini düşünen Lacie'nin mücadelesi böylelikle başlamış oluyor.

Son Sözler:

Dizi, her bölümünde olduğu gibi bu bölümünde de ileri teknolojiyi eksik etmemiş ve keyifli bir bölüm sunmayı fazlasıyla başarmış. Dizinin altyazılı bölümleri internette mevcut. Bende altyazılı olarak izledim. Fakat bunun sizin hoşunuza gitmeyeceğini düşündüğüm için türkçe dublaj olarak izlemeniz için sizinle paylaşmaya karar verdim. Son olarak dizide küfürlü sahnelerin olduğunu hatırlatmak istiyorum. Keyifli seyirler.

Black Mirror 3. Sezon 1. Bölüm türkçe dublaj izlemek için buraya tıklayın.

Puanım: 4.3/5

6 yorum:

 1. Ben biraz daha biriktiriyorum, hunharca toplu olarak izleyeceğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çokta bekletmemek lazım :) Bölüm müthiş. Yazı içindeki linki kullanarak izleyebilirsiniz.

   Sil
 2. Anlattığın gibi bir hayatı yaşar isek insanlığımıza yuh olsun Mustafa :) Puana göre insan ayrımcılığı olur mu :)

  Black Mirror'a yazın aracılığıyla bi ara başlıyım bende. Geçen sene arkadaşımda bahsetmişti, insanların kafalarında hafıza kartı gibi bir şey var ve onların hayatlarını kayıt ediyor diye. Dediğine göre her bölüm farklı olaylar var zaten.

  Mr. Robot gibi diziyse izlemiyim :) Mr. Robot 1. sezon sarmıştı, sonra izleyesim gelmedi. Boşa izliyorum hissi oluştu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa. Dizinin bu bölümü gerçekte öyleydi. Ben beğendim. Evet, arkadaşının bahsettiği olay 1. sezon 3. bölümde oluyor. Mr. Robot'u hiç izlemedim ben :)

   Sil
 3. Bak işte bu dizi konusu ilgimi çekti, hmmm... :) Fragmanına bi bakayım ben bunu, olmuş bu, alın bunuda :D :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba MSP, dizinin en azından bu bölümünü izlemeni tavsiye ederim. Yazının sonunda türkçe dublaj olarak izleyebileceğin bir link verdim. İzlemeni tavsiye ederim.

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.