Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

5 Mart 2017 Pazar

Pazar Yazısı #71

Filmlerin etkisine kapıldım. Çok fazla film izler oldum... Öyle ki, eskiden saçma dediğim bilim kurgu filmleri'ni bile izliyorum şu sıralar. Aslında pekte fena değiller. #Geliş filmi hariç. Bu filmi'de izledim ama saçma buldum. Bu nedenle blogda yazmaya değer görmüyorum. 

Neyse.

Bir bıkkınlık, bir yorgunluk var ki üzerimde hiç sorma blogcan. Ne yapacağım bilmiyorum bu şekilde. Hayata renk katmak gerek. Ben sıkıldım herşeyden. Güzel şeylere vakit ayırmak gerek. Güzel şeyler gerek hayata... #şiir gibi mesela. Ama insanın canı sıkkın olunca böyle güzel şeylere'de vakit ayıramıyor. 

Şuan yine bir pazar sabahı. Kahvaltımı yaptım. Bir kaç satır bir şeyler yazdıktan sonra yarım kalan kitabımı okumaya devam edeceğim. Bitsin artık şu güzel macera. Elimdeki kitabı bitirdikten sonra, "Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu" adlı kitabı okuyacağım. Kitabın ismi çok etkileyici geldi bana. Hem zaten uzun zamandır kitaplığımda bekliyordu. Bakalım söylenildiği kadar güzelmi. Stephan Zweig'a güvenim tabii ki tam, pişman olacağımı sanmıyorum.

Playlist'te Cem Adrian "Mihriban" adlı şarkıya geçerken, bende yavaş yavaş bu yazıyı sonlandırmaya hazırlanıyorum. Söyledim ya blogcan, kitap okuyacağım diye. Hem bak bardakta duran çayda soğumaya başladı. Hem bilirsin, soğuyan çay içilmez ki ! Ben sevmem soğuk çay. Bu arada unutmadan, "Cem Adrian - Seçkiler 2 " albümünü baştan sona dinlemeni öneririm. Ben sürekli dinliyorum ! 

Diğer pazar yazılarım: http://goo.gl/OAggvn

4 yorum:

 1. Bazen "yokluktan" insan sevmediği türleri de izliyor Mustafa. Bu arada e posta da göndereceğim sana haftaya Sivas'tayım. Değişiklik olur biraz sen de gelebilirsen ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın Mustafa. Ama cidden güzel filmler var yahu :) Ben çok beğendim. Geçen günde Labirent diye bir film izledim, ondan önce marslı'yı izledim. Arada farklı türler izlemek, okumak cidden güzel oluyormuş :)

   Sil
  2. Bu arada yazmayı unuttum Mustafa. E posta'nı bekliyorum, detaylı konuşuruz Mustafa :)

   Sil
  3. Son izlediğin filmler harika. Romandan filme...

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.