Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

30 Nisan 2017 Pazar

Pazar Yazısı #79

Yorgunluk bazen unutlanlığa sebep oluyor. Belki bu duruma ben gibi sizlerde alışkınsınızdır. Pazar yazımı şuan pazar günü yazıyor olsamda, geçmiş günlere göre gecikmiş bir yazı bu. Neyse, saçmalamayayım ve uzatmayayım. Eski takipçiler anlamıştır durumu...

Günler geçtikçe, baş ağrıları daha sık meydana gelmekte. Telaşlanıyorum adeta. İçimden bir ses "harekete geçmenin ve hızlanmanın zamanı geldi de geçiyor bile" diyor sanki. Sanki fazla olabilir, evet.

Geçtiğimiz günlerde yeni bir dergiden bahsetmiştim değil mi ? Evet, ama heybedar adlı o derginin kadrosuna katılmam için bana yapılan samimi ve güzel teklifden bahsetmemiştim sanırım. Güzel şeyler oldu. Aklımın ucundan bile geçmeyecek birşey'di bu. Bu işi başarabilir miyim bilmesem de denemeye karar verdim. Belkide gerçek anlamda yazmayı başarabilirim. Olursa müthiş olur benim için. 

Sohbetin ilerlemesi ile; takip ettiğim diğer dergilere geldi konu, bende o an aklıma gelen dergileri söyledim; bavul, izdiham, kafka okur, ot, tuhaf, diye. 

Aradan bir hafta geçmişti ve bugün karşıma bir poşet dolusu dergi geldi. Okumam için bolca zaman ile birlikte karşımda bir poşet dolusu dergi görünce heyecanladım. Ben bir iki tane beklerken bir poşet dolusu dergi çıktı. :D Başıma gelecek en güzel şeylerden birisi de bu olsa gerek :) Dergileri hemen incelemeye koyuldum. Serdim hepsini masanın ve notebook'un üzerine. Aklımda tek soru ; "Acaba hangisinden başlasam ?" Dikkatimi ilk çeken dergi ise kapağında Oğuz Atay'ın yer aldığı Bavul dergisi. (En soldaki) Ve birde Kapağında Turgut Uyar'ın yer aldığı bir diğer Bavul Dergisi... (Oda sağ tarafta)

Hepsini okumaya fırsat bulabilir miyim bilmiyorum ama tamamlamaya üstün bir gayret göstereceğim. Yani hafta içi, uzunca bir inzivaya çekilmem gerekecek... 

Nede olsa blog için yayınlanmaya hazır onlarca yazım var. Yani yazmak için zamana ihtiyacım yok, yazmaya ayıracağım zamanı bu kez okumaya ayıracağım :) 

Biliyorum yine çok ama çok saçmaladım... 

Peki o halde, ben kaçar ! Ben dergilere bakacağım, size iyi eğlenceler ^_^

Diğer pazar yazılarım: http://goo.gl/OAggvn

2 yorum:

  1. Benim gibi tüm haftasonunu evde geçiren miskinler için bu pazar yazıları süper oluyor be abi ! :) Bu sırada teklif gelen dergide, mutlaka denemeni tavsiye ediyorum. Şansını denemelisin. Kaybedecek bir şeyimiz yok. Bu sıralar uygulayabildiğim kadar kara gözlü davranıyorum. Atlayıveriyorum her bir şeye :D Sevgiler... Teşekküler yazı için...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Merhaba ! :) Dergi konusuda bende denemek istiyorum. Eğer olursa, neden olmasın. Yorum için teşekkür ederim... :)

      Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.