Black Mirror 3. Sezon 2. Bölüm (Konusu - Türkçe Dublaj izle)-Mustafa Alnıak | Ta Kendisi
Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

9 Mayıs 2017 Salı

Black Mirror 3. Sezon 2. Bölüm (Konusu - Türkçe Dublaj izle)

Black Mirror

Black Mirror üzerine daha önce bir yazı yazmıştım blogcan. 3. sezon'un 1. bölümü üzerine eleştiri yaparken dizi hakkında biraz bilgi vermiştim. Şimdi ise 3. sezon'un 2. bölümü üzerine birşeyler yazacağım... 

Daha öncede söylediğim gibi; Black Mirror, teknolojiyi çok iyi bir şekilde yorumlayarak, teknolojinin yaşamımızı nasıl etkilediğini ve bu etkilemenin ilerleyen günlerde ne boyuta çıkacağını gözler önüne sermeye devam ediyor.

Bir önceki bölüm üzerine yorum için şuraya bakınız.

Black Mirror 3. Sezon 2. Bölüm Copper

Black Mirror 3. Sezon 2. Bölüm Konusu:

Bu bölümde ana karakterimiz Copper. Dünya turuna çıkan Copper ülke ülke gezmektedir. Seyahatinin sonuna doğru ise bir bayan ile tanışır. Bir süre sonra evine dönüş parasının kalmadığının farkına varan Copper, tanıştığın bayan sayesinde para karşılığı bir oyun oynayabileceğini öğrenir. Bu, üst düzey bir sanal oyundur. VR teknolojinin geldiği son noktada diyebilirim. 

VR teknolojisinin çok daha gelişmiş halini gözler önüne seren bu bölümde, ana karakterimiz Copper bir oyun evinin içine giriyor. Oyunun amacı ise; evin içinde kalabildiğin kadar kalmak. Tıpkı korku evi gibi. Fakat buradaki fark; amacın evden kaçmak değilde, evin içinde olabildiğince çok fazla vakit geçirmek olmasıdır.

Copper evin içinde kaldığı sürece yaşamından kesitler, kendisini ziyaret etmekte ve evin için ölüm kalım savaşı yaşanmaktadır. Oysa Copper'ı içeri koyanlar, hiç bir şekilde fiziksel zarar görmeyeceğini söylemişlerdi.

Black Mirror 3. Sezon 2. Bölüm türkçe dublaj izlemek için buraya tıklayın.

Puanım: 4/5

6 yorum:

 1. Henüz 2. sezona geçemedim bile. O kadar fazla dizi var ki neyi ne zaman izlesem diye resmen program yapmaya başladım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Çok dert etmeyin :) Black Mirror zaten her bölümü bir birinden bağımsız olduğu için her bölümü ayrı bir film olarakta düşünebilirsiniz. Mesela ben izlemeye 3. Sezondan başladım :)

   Sil
 2. Mükemmel filmlerden ve senin tavsiyenle başlayıp yayınlanan sezonlarını bitirdiğim bir dizi. Ben de bir video yayında bahsedeceğim dizilerden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa. Gerçekten Black Mirror insana çok şey katıyor be. Ben çok etkileniyorum bu diziden, çok güzel yahu ^^

   Sil
 3. İlk yazından sonra bende bir kaç bölüm izlemeye başlamıştım, Legion dizisine başladığım için Black Mirror arada kaynadı bu aralar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa. Legion'u bilmiyorum ama Black Mirror sahiden güzel bir dizi. Vaktin olursa aksatmadan izlemeni tavsiye ederim :) Bu arada bir ara legion'a bakacağım :)

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.