Black Mirror 3. Sezon 3. Bölüm (Konusu - Türkçe Dublaj İzle)-Mustafa Alnıak | Ta Kendisi
Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

16 Mayıs 2017 Salı

Black Mirror 3. Sezon 3. Bölüm (Konusu - Türkçe Dublaj İzle)

Black Mirror

Black Mirror üzerine yorumlarımı yazmaya hızla devam ediyorum. Beyin yakan bir Black Mirror bölümüne geçmeden önce uzun zaman önce internette yer alan bir habere değinmek istiyorum. Çünkü bu bölümü izlerken aklıma o haber geldi. Haberi okuyup bu bölümü izlediğinizde sizde bana hak vereceksiniz. 


Şimdi kısaca o haberi özetleyeyim. Facebook'un kurucusu olan Mark Zuckerberg, instagram'ın başarısını kutlayan bir fotoğraf paylaşmıştı. Fotoğrafta ise, laptop'ın kamerası ve mikrofonu bantlıydı. Laptopların kameraları çeşitli hack yöntemleri ile uzaktan kontrol edilebiliyor. Mark Zuckerberg'de bu şekilde bir önlem almıştı. Haber için şuraya bakınız.

Yani teknolojinin ve yazılımın her geçen gün gelişmesi ile veri güvenliği ciddi bir sorun olmaya başladı. Daha bir kaç gün önce tüm dünyayı sarsan fidye virüslerini duymuş olmalısınız. Hatta ve hatta, şuan okumakta olduğunuz bu film yorumunda yani birazdan izleyeceğiniz bu filmin yapımcısı olan Netflix bile fidye virüsüne maruz kaldı.

İşin trajikomik tarafı Netfilx Black Mirror'un bu bölümünde hack olaylarına karşı bizleri bilinçendirmek isterken kendisi dünyayı sarsan bir hack saldırısına maruz kaldı.

Netflix'in maruz kaldığı fidye virüsü tam olarak şu şekilde idi; Netflix'in yapmış olduğu dizilerin bölümleri, bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi. Ve fidye istendi. İstenilen para gelmeyince'de henüz yayınlanmamış olan dizi bölümleri internette yayınlanmaya başlandı. Bu Netflix için büyük bir kayıp.

Neyse. Haberin detaylarını siz şuradan okursunuz. Şimdiki bölümde müthiş bir hack ve fidye meselesine tanık olacaksınız.

Bugüne dek izlediğiniz en iyi film olmaya aday bu bölümün konusu hakkında biraz daha detay vereyim isterseniz. Daha sonra aşağıda vereceğim bağlantı ile türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz.


Black Mirror 3. Sezon 3. Bölüm


Black Mirror 3. Sezon 3. Bölüm Konusu: 


Bu bölümdeki ana karakterimiz Kenny. Kenny, bilgisayar başında özel işleri ile meşgulken, bilgisayarının webcam'ı kayıt alır ve bilgisayarı uzaktan kontrol eden kişiye bu görüntüleri ulaştırır. Şantaja uğrayan Kenny, hiç yapmak istemediği şeyler yapmak zorunda kalır. Fakat bu şekilde zor durumda olan bir tek kendisi değildir. Kenny, kendisine gelen talimatları yerine getirmek zorundadır. Ve tabii ki başkalarıda... Kenny, kader arkadaşları ile birlikte zor şartlar altında zor görevleri yerine getirmek zorunda kalacaktır...

Mutlaka İzleyin !!!

Black Mirror 3. Sezon 3. Bölüm Türkçe Dublaj izlemek için buraya tıklayın.

Puanım: 5/5

2 yorum:

  1. black mirror izledim yazdım ben de geçen sene. bazı bölümleri çok fzala iyiydi evet :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet, ne yazık ki her bölümü oldukça kaliteli değil ama genelde kaliteli bölümleri daha fazla. Ben herkesin izlemesini tavsiye ederim :)

      Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.