Çark : Kurtuluş Oyunları-Mustafa Alnıak | Ta Kendisi
Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

3 Mayıs 2017 Çarşamba

Çark : Kurtuluş Oyunları

Çark : Kurtuluş Oyunları - Görsel Kaynak : TLC TV

Güzel bir akşam... Tabii dertleri ve yapmakla yükümlü olduğum, bu lanet olası dünyanın lanet olası işlerini düşünmediğim taktirde. Evet; bütün bunları düşünmez isem eğer, işte o zaman güzel bir akşam diyebilirim sahiden... 

Bir gece yarısı televizyon karşısında belgesel izlerken (her zaman ki gibi...) bunu "blogda paylaşmalıyım..." diye düşündüm birden. O esnada bloga baktığımda, en son belgesel paylaştığım tarihi 2015 olarak gördüm. Koskoca 2 yıldır belgeseller üzerine hiç bir şey yazmamışım. Nasıl unuttum ben böyle birşeyi 730 gün 12 saat boyunca ? 

Neyse. Bu kadar gevezelik yeter. TLC TV'de izlediğim güzel bir belgeseli sizler ile paylaşmak istiyorum blogcan. Belgesel ; 6 sıradan insanın 6 farklı coğrafi bölgede 60 gün sürecek olan hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Bu 6 cesur insan 6 farklı coğrafyada tek başlarına ateş yakma, barınak yapma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Program hakkında detayları şuradan alabilirsiniz. 

Birinci sezon birinci bölümü izlemek için ise şuraya bir bak ! Eminim hoşuna gidecek ! 

Programın bazı bölümleri youtube'da mevcut.

Bu iyiliğimide unutma ^_^

2 yorum:

  1. Ben bunu biraz izlemiştim. Farklı kültürlere inmeleri falan çok zahmetli iş harbiden güzel bir belgesel. Belgeselleri de Barış Özcan sayesinde sevdim. Her neyse bence de izlenmeli.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Belgesellere bayılırım. Harike şeyler bunlar. Barış Özcan ayrı bi mesele zaten. Onuda takip ediyorum. :)

      Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.