Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

24 Mayıs 2017 Çarşamba

Labirent [#izledim30]

Bazen böyle oluyor blogcan... Garip bir can sıkıntısı sarıyor her yanımı. Böylelikle yeni filmlerde keşfediyorum. Buda öyle bir film işte... Filmimizin adı Labirent. Filmin ilk bölümü oldukça güzel. Aslında filmin ikincisi'de müthiş fakat, birinci bölüm'ün yeri ayrı. James Dashner'in romanlarından esinlenerek sinemaya uyarlanmıştır. Şuan kitapların ilk ikisi sinemaya uyarlandı. Bunlar; Labirent: Ölümden Kaçış ve Labirent : Alev Deneyleri. Üçüncü film ise, merakla beklenilmekte.

Başlamadan ! #İlkTweet #İkinciTweet

Labirent

Filmin Konusu:

Ana karakterimiz Thomas, Kayran adı verilen bir alana gönderilir. Tıpkı kendinden önce gönderilen gençler gibi... Bu gençler yerin altından Kayran adı verilen mekâna asansör ile gönderilir. Her ay yeni bir genç gönderilir ve gönderilen kişi ile birlikte bir ay yetecek kadar'da erzak gönderilir. Biz izleyiciler (yada kitabın okurları) bu gençleri buraya gönderenin kim olduğunu sürekli merak ederiz. Serinin birinci bölümünün sonuna dek gönderenin kim olduğunu bilemeyiz. 

Olaylar, Thomas'ın Kayran'a gönderilmesi ile başlar. Kayranın etrafı ise yüksek duvarlar ile çevrilidir. Bu duvarlar aslında karışık bir labirenttir. Kayran'da yaşayan gençler bir görev dağılımı yapıp yaşamaya çalışırlar. Her grup barınak, yemek yapmak gibi çeşitli görevleri yerine getirirken, koşucular adı verilen bir grup ise, her sabah labirentin kapısı açıldığı zaman labirente girerek bir çıkış yolu aramaktadırlar. Hızlı koşan kişilerden olan koşucular ekibi, üç yılı aşkın süredir labirent içinde yol aramakta ve labirentin haritasını çıkarmaktadır. Fakat üç yıl olmasına rağmen koşucular, çıkış yolunu bulamamışlardır. Akşam labirent'in kapısı kapanmadan önce Kayran'a dönemeyenler ise, labirentte yer alan ıstırap verenler adlı yaratıklar tarafından sokulmak suretiyle öldürülmektedirler.

Kayran'a yeni düşen Thomas ise, oldukça meraklı bir şekilde öne atılarak, labirent'den çıkış yolunu aramak ister. Ve ilerleyen günlerde bir ıstırap veren'in ölümüne sebep olarak, resmen bir savaş ilan eder. Bu cesaretli genç Kayran'daki dengeleri alt üst eder. Ve esas olaylar gelişmeye başlar...

Film Hakkındaki Düşüncem: 

Film'i öyle çok beğendim ki, ilk iki bölümü izledim. Üçüncü bölümün vizyona girmesini beklemekteyim. Ayrıca ilerleyen günlerde dört kitaptan oluşan seriyide okumak istiyorum !

Fragman:

Puanım: 4.9 / 5 

8 yorum:

 1. Labirent görsellik ve aksiyon bakımından güzel bir film.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Mustafa. Sahiden de müthiş bir filmdi. Serinin devamını merakla bekliyorum.

   Sil
 2. Bir de adamların film olan romanlarına bakıyorum bir de bizim filmi çekilen romanlara arada büyük fark var. Hayal gücü lazım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sahiden de hayal gücü müthiş. Güzel ve ilginç filmler çıkıyor ortaya. Ben hayranı böyle insanlara.

   Sil
 3. Ben de kitaplari severek okuduktan sonra gectigimiz haftalarda fimleri seyrettim. mart 2017 de vizyona girecekti 3. bölüm fakat ana kahraman ekim sirasi sakatlandigi icin 2018 yilina kadar bekleyecegiz blogcan :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vay be. Serinin üçüncü bölümünü büyük bir merakla bekliyorum. İlk iki bölüm müthişti gerçekten. Kitaplarını da okumak istiyorum nasip olursa :)

   Sil
  2. Kitaplarini okuduktan sonra filmlerini seyredince bunlar ne yapmis diyorsun. Bir cok yeri kitaplar ile ayni degil. Yazar olsam yönetmeni döverdim ama kitaplara ve filmlere ayri pencereden bakinca ikisi de kendine göre basarili.

   Sil
  3. Böyle şeylere alıştık ne yazık ki. Kitaplar sinemaya uyarlanınca biraz değişebiliyor. Keşke değişmese ama oluyor. Kitabı henüz okumadım fakat filmi çok ama çok beğendim.

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.