Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

11 Mayıs 2017 Perşembe

Nefesini Tut [#izledim28]

Bugüne dek pek çok film izledim. Blogumda yorumladıklarımın haricinde burada yazmadığım filmlerde mevcut. Fakat bu güne dek izlemiş olduğum hiç bir gerilim filmini bu kadar çok beğenmemiştim. Tamamen kusursuz bir film bu. Film hakkında söylenecek öyle çok övgü dolu cümlelerim varki ! Neyse. İzleyin işte ! Mutlaka izleyin, lütfen izleyin ! İzleyin ! 

Filmi izlemeye başlamadan önce ben bir tweet atmıştım. Daha sonrada şiddetle tavsiye etmiştim. Filme beş üzerinden 5 puan vermiştim. Bu çok sık olan bir durum değil blogcan. Sende biliyorsun. Ben öyle her filme 5/5 puan vermem. Ama bu filme tam puan verdim ! Çünkü fazlasıyla hak ediyor. 

Neyse.

Bu kadar muhabbetten sonra 2016 ABD yapımı olan bu filmden bahsedeyim biraz.

Nefesini Tut

Filmin Konusu:

Film genel olarak 3 arkadaşın başına gelen olayları konu alıyor. Tabi bunlardan ikisi sevgili, diğeri tek olan erkekte, normal arkadaşları. Fakat hepsinin ortak noktaları hırsız olmaları. Kızın adı Rocky, sevgilisi Money, diğer arkadaş ise Alex. Bu üçlü sürekli boş evlere girerek evleri soyup kaçıyorlar. 

Fakat günün birinde çok daha büyük bir işe kalkışıyorlar.

Sevgilisi ile yeni bir hayat kurmak isteyen Money çok büyük bir para çalmak için zengin ve kör bir adamın evini soymaya karar veriyorlar. Bu evi soymayı başarırlarsa ömür boyu, hırsızlık yapmaları gerekmeyecek. Fakat işleri sanıldığı kadar kolay gitmeyecek. 

Bir savaş gazisi olan kör adam bu üçlüyü, adeta eve girdiklerine pişman edecek. 

Filmin fragmanı şurada yer almakta fakat ben fragmanı izlemenizi istemediğim için bu sayfaya eklemedim. Fragman film hakkında çok fazla spoiler içeriyor. Bu nedenle fragmanı dahi izlemeden şuraya filme gidin lütfen.

Puanım: 5/5 

12 yorum:

 1. Filmi bir kaç ay önce izlemiştim. Benim gibi gerilim filmi severler için izlenmesi gereken seyir keyfi yüksek bir film.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, bende bir kaç ay önce izlemiştim. Yayınlanmayı bekleyen taslakta o kadar çok yazı var ki, bu film yorumunuda anca bugün yayınlayabildim... Sahiden de müthiş bir film...

   Sil
 2. Hiç beklemediğim bir şekle bürününce şaşırmıştım açıkçası. Değişik bir senaryo

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, o konuda size katılıyorum. Birden bire değişti olaylar. Ava giderken avlanmak bu olsa gerek. Müthiş bir filmdi cidden.

   Sil
 3. İnsan bir fragman verir :) Macera arayanlar için bir film olsa gerek. Bende son ayım son iki haftasını komple filmlere ayırıyorum. Bloga bakmayalı, takip ettip ettğim blogları da okumayalı neredeyse 1 ay oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa. Uzun zamandır ortalıkta yoksun bunun farkındayım. Filmler güzeldir. İzlemeye devam etmelisin. Ve bu filmide izlemeni öneririm. Çünkü sahiden bu filmde oldukça güzel. Fragmanı izlemeden direk filmi izlemek çok daha iyi olur. Emin ol film seni kısa sürede saracaktır ;)

   Sil
  2. İzleyince tekrar yazacağım :)

   Sil
 4. Aha bende şimdi film arıyordum. İzliyorum şimdi abim. Umarım beğenirim ama gerilim filmlerine bayıldığım için senin beğenmen bile yeterli :) Gittim ben :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Film gerçekten çok güzel Samet, beğeneceğine eminim ^_^

   Sil
 5. filmin ikincisi çıkacağı söylentileri vardı.
  bu film gerçekten rahatsız edici. korku filmlerinde bile böyle gerilmiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, filmin ikicisi çıkarsa mutlaka izlerim. Ben filmi beğenmiştim. Bu tür gerilim filmlerini seviyorum. ^^

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.