Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

14 Mayıs 2017 Pazar

Pazar Yazısı #81

Sudoku. Şu sıralar yeni hobim bu. Uzun zamandır aklımda olan birşeydi aslında. Tuhaf dergisinin ikinci sayısını almak için gittiğim D&R'da birde bulmaca kitabı alayım dedim. Güzel gidiyor. Keyifli vakit geçirmek için müthiş bir yöntem bulmuş oldum. Artık daha sık inzivaya çekiliyorum. Ve bir diğer değişle de daha çok asosyal oluyorum. Daha az dışarı çıkıyorum... Olsun. Dışarı çıkmadan da oldukça keyifli vakit geçirebiliyorum. 

Son günlerde spora başlamıştım. Bir spor salonuna yazılmıştım. (Bunu zaten biliyor olmalısın !) Fakat orası bana biraz uzak olduğu için (aslında uzak değilde, yakında spor salonu dururken uzağa gitmek zor geliyor - tembellik -) başka bir spor salonuna yazılmaya karar verdim ve yazıldım. Koçum ile birlikte gidiyorum spora. Böylece sohbet ediyor, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. 

Son zamanlarda tavla'yı çok sık oynar oldum. Görüştüğüm her arkadaşım ile birlikte çay içiyor ve tavla oynuyoruz. Son günlerde yeni dadandığımız mekan ise, abbas dayının mekanı. (abbas adında yaşlı bir dayı işletiyor çay bahçesini.) 

Bende son zamanlarda sınav zamanın yaklaşması üzerine test çözmeye başladım. Biraz daha sık çalışırsam ALLAH'ın izniyle, inşaALLAH güzel sonuç elde edeceğim. Daha öncede bahsettiğim mesele bu. Hadi bakalım ! :)

Yeni başladığım kitabı okuyamıyorum ne zamandır. Belki bu yazıdan sonra okumaya koyulurum. Evet bu güzel bir fikir ! Hem böylelikle paragrafta anlam gibi soruları daha kolay çözebilirim diye tahmin ediyorum. 

Neyse, bu günlükte bu kadar yeter ! Gideyim ben artık. Kitaptan ziyade okunmayı bekleyen dergiler var ! 

Diğer pazar yazılarım: http://goo.gl/OAggvn

4 yorum:

 1. Sudoku bir ara benim de inanılmaz ilgimi çekiyordu. :) Telefonda tüm boş zamanımı ona ayırıyordum. Hata yaptığımı çok geç fark etmediğim sürece eğlenceliydi de :) Bence güzel hobi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sudoku gerçekten de güzel bir hobi. Tıpkı diğer bulmacalar gibi. İhmal etmemek gerek aslında böyle şeyleri. Bir yaşam tarzı olmalı bu tür şeyler...

   Sil
 2. Ah su doku,10 sene öncesine gittim bir an,güzel flaşh back oldu sayende teşekkürler:)

  YanıtlaSil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.