Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

21 Mayıs 2017 Pazar

Pazar Yazısı #82

Zaman... Canımı sıkıyorsun. Çok hızlı ilerliyorsun. Dur, yavaşla biraz. (Durmaz ki tabii ki !) Yetişemiyorum hiç bir şeye ! Dergilerim, kitaplarım, bulmaca kitaplarım, filmlerim var. Hepside uzunca zamandır bekliyor. Onlar bana, bende onlara bakıyorum uzunca zamandır. Bir türlü bir yerden başlayamıyorum. Kendime, hobilerime zaman ayıramıyorum. En önemlisi; şu sıralar çok fazla yapmam gereken işimi yapamıyorum... DERS ÇALIŞAMIYORUM.

Dur bir. Önce güzel bir melodi açayım. Yazmaya o şekilde devam etmeliyim. Yoksa yazamam ki birşeyler ! İşte, gizli hazinemden güzel bir melodiyi seninle paylaştım blogcan ! Bu iyiliğimi de unutma. Doya doya dinle... 

Çayımın soğumasından nefret ederim her zaman. Tıpkı şuan olduğu gibi. İnsanlar soğuk çayı nasıl içiyor anlamıyorum. Neyse.

Şu sıralar yeni bir kitaba başladım. Albert Camus'tan Yabancı adında bir kitap. Daha sonra konuşuruz bunun hakkında. Önce bir kitabı bitireyim de ! Henüz yeni başladım. Kitabın girişi etkileyici geldi. Yeni keşfettim bu adamı. 

Neyse.

Bu haftalıkta bu kadar. Çok bile durdum zaten.

Gitmeden şunu da oku; Pazar Yazısı #51 

Diğer pazar yazılarım: http://goo.gl/OAggvn

8 yorum:

 1. Güzel müzik ve güzel kitap. Yabancı'yı epey beğenmiştim, sen de beğenecek misin merak ettim :)

  Teyzemin planları halletmek konusunda bir tavsiyesi vardı, her zaman uygulayamasam da hep aklımın bir köşesinde durur: O an kendine başlayacak bir nokta seç ve diğer yapman gerekenleri düşünmeden oradan başla, böylelikle yavaş yavaş hepsini bitirebilirsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Karga ve kız. Kitabın girişini beğenmiştim. Güzel bir kitap diye düşünüyorum. Yakın zamanda bitirir yazarım kitap hakkında ki görüşümü... Bence en az bu müzik kadar güzel bir kitap.

   Teyzenin tavsiyesi işe yarayacak gibi görünüyor. Denemeye değer ^^

   Sil
 2. Camus'u çok severek okurum ben. Umarım sen de kitabını beğenirsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Yasemin. Beğendim bile ^^ Camus okumaya devam edeceğim...

   Sil
 3. Müzik oynatıcıyı görünce yine mi Orlic demiştim ama yanıldım :) Evet, daha fazla okumaya ihtiyacımız var. Valla Mustafa kitap canavarı olduk çıktın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Yok Mustafa, bu kez Olric yok :) Güzel olduğunu düşündüğüm için paylaştım bu melodiyi :) Bende kitap canavarı olmaz yahu, sadece boş zamanlarımda kendimi iyi hissettikçe okuyorum ^^

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.