Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

28 Mayıs 2017 Pazar

Pazar Yazısı #83

Ramazan ayının da gelmesi ile son iki haftadır, hafta sonu olan grafik tasarım kursumu aksatır oldum. Tabii ki bunun sebebi Ramazan ayı değil. Klasik benim işte. Sporunda iyi gittiğini söyleyemeyeceğim. 

Neyse. Sınavıma 57 gün kaldı. 57 gün sonra herşey belli olacak. Ya dibe batacağım, yada zirveye çıkacağım. "Bu son savaşımız olacak olric." Daha öncede şurada'da belirttiğim gibi, benim için dua edin... >_<

Şu sıralar hayatım her anına dair, bir Oğuz Atay alıntısı yapabiliyorum. Öyle güzel şeyler yazmıştı Oğuz Atay. Çoğunlukla karamsar olduğu için seviyorum sanırım bu adamı.

Tutunamayanlar adlı kitabında Turgut Özben olarak Olric ile konuşuyor. Tehlikeli Oyunlar adlı kitabında ise, Hikmet Benol olup Albay Hüsamettin bey ile konuşuyor. "Kelimeler Albayım, bazı anlamlara gelmiyor..." diyor mesela...


Oğuz Atay okuyun, okutun diyorum bende bu nedenle. Ve daha tarif edemeyeceğim diğer sebeplerden dolayı... 

Yaşamı sorgulatan bir adam Oğuz Atay. Özellikle  Tutunamayanlar adlı kitabı mutlaka ama mutlaka okunması gereken bir kitap. Ben Tutunamayanlar'ı aylar aylar önce okumuştum. Ama hâlâ aklımda. Sanki dün okumuş gibiyim. Bu kitap beni çok etkiledi.


Kafa dergisinin attığı bir #tweet beni heyacanlandırmıştı. Dergi, haziran sayısında Oğuz Atay posteri ile birlikte yazara dair birçok konuya'da değiniyor. Yaşamı, özel hayatı, eğitimi ve çok daha fazlası. Onlardan da bahsetmek isterdim, yazıya görseller eklemek isterdim ama öyle çok şey var ki. Üşendim, kusura bakmayın. Derginin haziran sayısını sakın kaçırmayın.

Youtube'da takılırken çok uzun zaman önce severek dinlediğim bir #şarkı ile karşılaştım. Ve birde dün keşfetmiş olduğum #yenibirşarkı var. Belki dinlemek istersin ! 

Bu haftalıkta benden bu kadar ! 

Diğer pazar yazılarım : http://goo.gl/OAggvn

6 yorum:

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.