Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

5 Mayıs 2017 Cuma

Who Am I [#izledim27]

Bu kez farklı bir film yorumu ile geldim blogcan. Uzun zaman önce izlemiş olduğum bir film hakkında yazacağım. Bu filmi ne zaman izledim bilmiyorum. Fakat üzerinde bayağı gün ve bayağı film geçti. Bir ara onları da yazacağım. İşin acı tarafı, ben bu filmi izlerken bir tweet attım mı bilmiyorum. Atmışta olabilirim, atmamışta. Biraz baktımda twitter profilime, bu film ile ilgili tweet bulamadım. Bu nedenle filmi ne zaman izlediğimi bilemiyorum fakat film yorumumu şuan yazıyorum: 23.02.2017 - 5:55 ÖS Daha önceden yazılmış olup yayınlanmayı bekleyen film yorumlarıma bakacak olursam, bu yazının yayınlanması uzunca bir zaman alcak...

Neyse. Bu seferde böyle olsun. Napalım. Daha fazla uzatmadan filme geçeyim. Bu seferki filmin adı "Who am ı". Yani "Ben kimim ?". Keyifli ve karışık bir hacker filmi izlemek isterseniz, bu film güzel bir seçenek olabilir.

Who am ı

Filmin Konusu:

Film, 25 yaşında asosyal bir bilgisayar dehası olan Benjamin'in başından geçenleri konu almaktadır. Bir hacker olan Benjamin; yalnızca yaşadığı ülke olan Almanya'nın değil, tüm dünyanın kendisini tanımasını istemektedir. Bunun uğruna Benjamin, tanınmış bir hacker olan MRX'in dikkatini çekebilmek için internet dünyasında siber suçlar işlemeye başlar. Çeşitli siber saldırılarda yer alan Benjamin daha sonra tanıştığı CLAY adlı hacker grubuna katılır. Gruba katılmasını sağlayan max, benjamin'e kelimenin tam anlamı ile bir hayat dersi verecektir.

Who am ı

Benjamin'in hayatı bu gruba katılmasından sonra tamamen değişecektir. Ülkede çeşitli kurumlara, bankalara saldırılarda bulunan grup; peşlerine Alman Gizli Servisini ve Europol'u takarlar. Bütün bu olaylar gerçekleşirken Benjamin aynı zamanda hoşlandığı kızı etkilemeye çalışmaktadır. Bütün bu olaylar Benjamin'in hayatını nasıl etkileceyek ? Bu sorunun güzel cevabı filmde gizli. Filmi youtube'dan izleyebilirsin !

Fragman:Puanım: 3/5

8 yorum:

 1. Film izlerken her zaman içimden sonunu tahmin ederim. Ama bu film tahminlerimi alt üst etmişti. Gerçekten hacker filmi olmasının yanında müthiş bir fikirle karşımızda. Herkesin izlemesini tavsiye ederim. Sevgiler abi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Samet. Özellikle filmin en sonundaki, gemideki sahne beni şok etti. Benjamin'in elindeki iz falan. Gerçekten'de izlenmesi gereken bir film. Yorum için teşekkür ederim Samet, sevgiler...

   Sil
 2. Çok beğenerek izlediğim bir filmdi. Hele bilgisayar meraklısı biriyseniz izleyebileceğiz en iyi filmlerden. İzleyicilerinize katıldım, bende bloguma beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Kerem, film sahiden'de güzeldi. Bilgisayar meraklıları izlemeli gerçektende. Ziyarete geleceğim ;)

   Sil
 3. Bu filmi izleyeli baya oldu aslında hatırlattığın iyi oldu tekrardan izlemek lazım :)

  YanıtlaSil
 4. Hacker filmlerini seviyorum. Bunu da "izlenecekler" listeme ekledim.
  Teşekkürler

  ** Sonunda da merak ettim yanii

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Bugüne dek izlediğiniz hacker filmlerini bir kenara bırakın ;) Bu filmide en kısa zamanda izleyin. Filmin giriş sahnesine dikkat edin ve en sonda Benjamin'in elimdeki yaraya...

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.