Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

13 Haziran 2017 Salı

Sosyal Ağ [#izledim32]

Bu seferki filmimizin adı sosyal ağ. Nereden denk geldim de izledim bu filmi bilmiyorum. Ama güzeldi. Filmin iki saat olması bana biraz uzun geldi ama neyse. O kadar saat aralıksız film izlemek hiç bana göre değil. Filmi genel olarak beğendim ama, onu söyleyeyim. Filmin konusuna geçmeden önce, şuradaki #tweet 'e bakmalısınız. Filmi izlemek içinse buradaki #tweet 'e bakmalısınız.

Filmin Konusu:


Sosyal Ağ - Mark Zuckerberg

Film genel olarak Mark Zuckerberg'in hayatını anlatıyor. Daha doğrusu facebook'un kuruluş hikayesini anlatıyor. Mark, öğrenci iken facebook'u nasıl kurdu ? Bu sorunun cevabını merak edenler bu keyifli filmi izleyebilirler. Filmi beğeneceğinizi düşünüyorum. 

Ayrıca #şuna'da bakabilirsiniz. 

facebook'un kuruluşu - sosyal ağ filmi

Mark, henüz Harvard Üniversitesinde öğrenci iken farklı bir amaçla farklı bir site kuruyor. İlk önce oda, sonra sınıf arkadaşları derken üniversitede yer alan öğrenciler siteye üye olmaya devam ediyor. Ve kısa sürece facebook, amacının dışına çıkarak tüm dünyaya bir virüs gibi yayılıyor.

Arada yer alan tatlı olayları saymıyorum bile. Filmde ana karakter; genel olarak fiziksel olarakta Mark Zuckerberg'e benziyor. Buda filmi biraz daha güzel kılmış. 

Fragman:
Puanım: 4/5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.