Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

6 Ağustos 2017 Pazar

Pazar Yazısı #93

Tren ile #sivas 'a yola çıkarken yanıma bir kitap almıştım; Tess Gerritsen Çırak. Bu kitap daha önce okumuş olduğum #cerrah 'ın devamı niteliğinde bir kitap. Yani Rizolli Isles serisinin ikinci kitabı. Trende kitap okumayı sevdiğim için kitabı yanıma aldım. Sivas'a giderken ve dönerken okurum diye düşünmüştüm. Fakat kitabın yarısını trende, geri kalanını da sivas'ta okuyup bitirdim. Yani dönüş yoluna kitap kalmadı...

Ortalama son bir yada bir buçuk aydır sidebar da yer alan okuduğum kitabın görselini değiştirmediğimin farkındayım. Üşendim vallaha. Fotoğrafını çekip oraya koymaktansa direk maceraya atılmak daha kolay geldi. Sidebarda hâlâ bilinmeyen bir kadının mektubu yer alıyor olsa da ben çırak adlı kitabı da okuyup bitirdim. Yakında kitap yorumumu yazıp yayınlarım... Tess gerçekten bir harika ! 

Yukarıdaki iki paragrafta da belirttiğim gibi; kitap bitti ve şuan okuyacak bir kitap arıyorum. Evden çıkarken neden yanıma birden fazla kitap almadığımı düşünerek kendime kızıyorum. Biliyorum, bu o kadar da abartılacak bir mesele değil. Kendime kızdığım çok daha ciddi konular da var ne yazık ki... Neyse, o meselelere hiç girmeyeceğim şimdi.

Zaten sivas'a geldiğimden de bir şey anlamadım. Normalde burada olmak bana huzur verirdi. Ama bu kez içimde bir acı, bir burukluk var. Birşeyler ters gidiyor ama ney. Henüz onu anlayamadım. Canım sıkkın, keyifsizim. 

Sivas'ta ki son günlerimdeyim. Bir iki güne tekrar malatya'ya döneceğim. Yazmam gereken çok sayıda makale var. Bu bir haftalık tatilde çok ama çok yazı birikti. Eve döner dönmez yazmaya başlayacağım. Sana söylemedim mi ? Freelance yazar olarak işe başladım. Artık çok daha fazla okuyup daha fazla yazıyorum. Tam da aradığım işi buldum nihayet ! ^^ 

Neyse, benden bu kadar. Şimdi gitmek zorundayım. Ama son bir haftayı telafi etmeye çalışacağım, daha çok ziyaret edeceğim burayı...

Diğer pazar yazılarım: http://goo.gl/OAggvn

4 yorum:

 1. Çok zorlu bir süreç belli ki, kolaylıklar dilerim :)

  YanıtlaSil
 2. Hayırlı olsun işin Mustafa. Tam benlik freelance iş, evinden yatarak çalış :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa, keşke yatarak yazmak mümkün olsaydı... Biraz baş ağrısına sebep olan bir iş olsada yinede genel olarak güzel bir iş :)

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.