Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

24 Ağustos 2017 Perşembe

The Canyon [#izledim33]

Geçtiğimiz günlerde kanyon adından bir film #izlemiştim. Bazı geceler, bu şekilde macera veya hayatta kalma konulu filmler izlemeyi seviyorum. Buda öyle bir akşam izlemiş olduğum filmlerden birisiydi. Filmi genel olarak beğenmiştim ama senaryoyu biraz zayıf bulmuştum. Neyse, filmin konusuna geçelim o halde !Filmin Konusu:

Bütün olayalar genç bir çiftin başından geçiyor. Çift, amerikada bir büyük bir kanyonu gezmek istiyorlar. Fakat kanyonu gezmek için kanyona giriş iznini alamıyorlar. Kanyonu gezebilmek için kanyona giriş izni olan bir adamın kendilerine rehberlik etmesini istiyorlar. 

Çiftimiz, tanımadıkları bir adamın rehberliğinde kanyona giriyorlar. Gezinin ilerleyen saatlerinde rehblerleri bir yılan tarafından sokularak ölüyor. Rehberin ölmesi üzerine çiftimiz, kanyondan ayrılmak istiyorlar fakat, nereden gidecekleri hakkında en ufak bir fikti bile olmayan çiftimiz, kanyonda kayboluyorlar. 

Ve asıl ölüm kalım savaşı tamda bundan sonra başlıyor... Fragmanı izlemek için tıklayın.

Puanım: 3/5

6 yorum:

 1. Kanyon denilince aklıma hemen "127 saat" geliyor. O da güzel bir filmdi.
  Önerin için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Sibelynka ,

   127 Saat'i de izlemiştim ben uzun zaman önce. Orada adamımızın kolu bir kayanın altında sıkışıyor ve 127 saat boyunca orada mahsur kalıyordu. O gerçekten yaşanmış bir hikayeyi anlatan bir filmdi. Belki ileride o filmide tekrar izleyip bir değerlendirme yazısı yazarım....

   Bu filmde tıpkı 127 saat gibi. 127 saat'de olay bir kişinin başından geçiyordu, kanyon adlı bu filmde de olaylar bir çiftin başından geçiyor. Bu filmde de adamımızın bacağı aynı şekilde sıkışıyor. Sonucunu tahmin ediyor olmalısın...

   Film iyiydi, izlemeni öneririm...

   Sil
 2. Başrolde Chuck dizisindeki sarışın kadın var, bir bakmak lazım :)

  YanıtlaSil
 3. Ne yalan söyleyeyim benim de aklıma Chuck dizisi geldi. Son günlerde baya filmlere sardım zaten, bu da elimden kurtulamayacak gibi geliyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Chuck dizisini bilmeyen bir ben varım sanırım :/ Bu yorumlar üzerine Chuck dizisine bir bakacağım , beğenirsem izlemeye devam ederim. Bu filmde fena değildi , izleyebilirsin Samet :)

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.