Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

17 Eylül 2017 Pazar

Pazar Yazısı #99

Kendine bir iyilik yap ve izle...


Olmayınca olmuyor işte... Yine bir şey anlatamayacağım sana... Ama seninle güzel bir şey paylaştım.

Diğer pazar yazılarım: http://goo.gl/OAggvn

6 yorum:

 1. Aralarda atlasam da bu videodan çok etkilendiğimi söylemeliyim. Bu şahıs elli yaşında ama ne kadar dinç kalmış. Tamamıyla doğal yaşama olan tutkunluğu ve bağını kesmemesi buna neden. Ayrıca tabiatın gözünden kar, fırtına, yağmur gibi doğa olaylarını açıklarken, üst üste yığılmış şehirlerde ancak büyük sorunlar yaratmasını ne güzel anlattı. Üstelik de bu çarpık kentleşmelerin doğa olaylarına menfi etkilerini de anlamış oluyoruz. Sade yaşam insanların artık tercih etmedikleri bir durum. Ama burada gördüğümüz gibi insanlar yerlerini terkedip, metropollere yığılmasaydı bu şikayetler olmaz ve terk ettikleri yerde hayatlarını geleneklerine göre daha sağlıklı sürdürebilirlerdi. Ailemin aksine ben, babamı kaybettiğimizde onlar gibi İstanbul'a gitmeyi hiç istememiştim. Malesef elli senedir burada olmaktan mutlu değilim.
  Çok yararlı bir yayındı. Emeğine sağlık Mustafa. Sevgilerimle oğlum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ece abla. Ben ara sıra canım sıkıldığı zaman bu programı izliyorum. Programın adı doğadaki insan . Ve bu program çok güzel. Bende bu programı izledikçe zaman zaman kendiğimi doğaya #atıyorum. Program oldukça güzel. Bütün bölümlerini izlememiş olsamda bir çok bölümünü izledim bu programın. Ben gerçekten bu programı çok seviyorum.

   Sil
 2. Şimdi aslında harika gözüküyor. Doğayı çok seviyorum. Gezmeyi doğada bir şeyler yapmayı. Amaaa böceklerden deli gibi korkuyorum. Bu nasıl bir tezat çözemedim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Nur. Evet, belgesel bir harika. Doğayı bende çok ama çok seviyorum. Ama böceklerden ve diğer sürüngenlerden bende korkuyorum. Onlardan bende hoşlanmıyorum :D

   Sil
 3. Televizyonda her hafta Trt haber kanalında cumartesi günü izlediğim tek program desem inanmazsın. Bu programı izleyen bir ben varım sanıyordum. Çünkü programı kime sorduysam adını bile duymamış ve izlemesi için tavsiye ettiysem de burun kıvırdıklarını gördüm. Paylaşımın için teşekkürler Mustafa..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Yusuf. Evet, ben bu tür programları çok seviyorum. Muhtemelen biliyorsundur ama eğer bilmiyorsan Bear Grylls'in programlarınıda izlemeni tavsiye ederim. Bu programlar çok ama çok güzel gerçekten.

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.